Ստամբուլում ավարտվել է ազատ ոճի ըմբշամարտի Գրան պրին, որին մասնակցել է նաև Հայաստանի հավաքականը:
Մինչև 74 կգ քաշային կարգում հաղթող է դարձել Հայաստանի ներկայացուցիչ Մուսա Մուրթազալիևը: Նա բոլոր մենամարտերում վստահ հաղթանակներ է տարել: Ծանրքաշայինների դեմ պայքարում Ռուսլան Բասիևը դուրս է եկել եզրափակիչ, բայց այնտեղ պարտություն կրել և Հայաստանի հավաքականին բերել արծաթե մեդալ: 55ք/կ-ում Միհրան Ջաբուրյանը երրորդ տեղն է գրավել:
PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ազատ ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արայիկ Բաղդասարյանը նշել է, որ դժգոհ է Ժիրայր Հովհաննիսյանի, Սուրեն Մարկոսյանի և Վադիմ Լալիևի ելույթներից:
«Մնացած մարզիկների ելույթներից գոհ եմ, քանի որ նրանք ամեն ինչ արել են իրենց հնարավորությունների սահմաններում»,- ասել է նա:
Ազատ ոճի ըմբիշները մեկնելու են Վրաստան, որտեղ փետրվարի 18-ից մարտի 5-ն անցկացնելու են համատեղ հավաք այդ երկրի հավաքականի հետ, որից հետո մարզիկները մարզվելու են անհատապես: Եվրոպայի առաջնությունից առաջ նախապատրաստական աշխատանքները, որը տեղի է ունենալու մարտի 27-30-ը Դորտմունդում, անցկացնելու են Երևանում:

В Стамбуле завершился Гран При по вольной борьбе, в котором принимала участие и сборная Армении.
Победителем в весовой категории до 74 кг стал представитель Армении Муса Муртазалиев. Он во всех поединках одержал уверенные победы. В борьбе среди тяжеловесов Руслан Басиев вышел в финал, но там уступил, и пополнил копилку сборной Армении серебряной медалью. В весовой категории до 55 кг Мигран Джабурян показал третий результат.
В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net главный тренер сборной Армении по вольной борьбе Араик Багдадян отметил, что он недоволен лишь выступлениями Жирайра Оганнисяна (в/к 66), Сурена Маркосяна (в/к 74) и Вадима Лалиева (в/к 84).
“Выступлениями остальных борцов удовлетворен, поскольку они сделали все в пределах своих возможностей. Конечно, были допущены и тактические ошибки, но будем в дальнейшем работать над ними, чтобы к чемпионату Европы были полностью готовы'', – сказал Багдадян.
Вольные борцы отправятся в Грузию, где с 18 февраля по 5 марта проведут совместные сборы со сборной этой страны, после которых спортсмены некоторое время будут тренироваться индивидуально. Последние подготовительные работы перед чемпионатом Европы, который пройдет 27-30 марта в Дортмунде, проведут в Ереване.