Ստամբուլում ավարտվել է ազատ ոճի ըմբշամարտի Գրան պրին, որին մասնակցել է նաև Հայաստանի հավաքականը:
Մինչև 74 կգ քաշային կարգում հաղթող է դարձել Հայաստանի ներկայացուցիչ Մուսա Մուրթազալիևը: Նա բոլոր մենամարտերում վստահ հաղթանակներ է տարել: Ծանրքաշայինների դեմ պայքարում Ռուսլան Բասիևը դուրս է եկել եզրափակիչ, բայց այնտեղ պարտություն կրել և Հայաստանի հավաքականին բերել արծաթե մեդալ: 55ք/կ-ում Միհրան Ջաբուրյանը երրորդ տեղն է գրավել:
PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ազատ ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արայիկ Բաղդասարյանը նշել է, որ դժգոհ է Ժիրայր Հովհաննիսյանի, Սուրեն Մարկոսյանի և Վադիմ Լալիևի ելույթներից:
«Մնացած մարզիկների ելույթներից գոհ եմ, քանի որ նրանք ամեն ինչ արել են իրենց հնարավորությունների սահմաններում»,- ասել է նա:
Ազատ ոճի ըմբիշները մեկնելու են Վրաստան, որտեղ փետրվարի 18-ից մարտի 5-ն անցկացնելու են համատեղ հավաք այդ երկրի հավաքականի հետ, որից հետո մարզիկները մարզվելու են անհատապես: Եվրոպայի առաջնությունից առաջ նախապատրաստական աշխատանքները, որը տեղի է ունենալու մարտի 27-30-ը Դորտմունդում, անցկացնելու են Երևանում:

Freestyle Wrestling Grand Prix with participation of Armenian sportsmen has completed in Istanbul.
Armenia’s Musa Murtazaliyev (74kg), Ruslan Basiyev and Mihran Jaburyan (55kg) were the first, second and third respectively.
Chief Coach of the Armenian wrestling team Araik Baghdadyan told a PanARMENIAN.Net reporter that he was displeased with the results of Zhirayr Hovhannisyan (66kg), Suren Markosyan (74kg) and Vadim Laliyev (84kg).
“I am satisfied with the results of other wrestlers, as they did their best. Of course, there were also tactical mistakes. We will work to correct them to be ready for the European Championships,” said Baghdadyan.
The freestyle wrestlers will leave for Georgia to hold joint trainings there.
Besides, the Armenian wrestlers will hold their final trainings in Yerevan prior to the European Championships due March 27-30 in Dortmund.