Դավիթ Նալբանդյանը «Clarin» արգենտինական հրատարակության հետ զրույցում պատմել է Բուենոս Այրեսի Copa Claro-2011 մրցաշարին իր պատրաստվածության մասին:
«Իմ կրած վիրահատություններից հետո երկրպագուներիս ամենաշատը հուզում էր այն հարցը, թե ի վիճակի եմ ես տանել հինգսեթանոց խաղերը: Դե ինչ, Australian Open-201-ի մեկնարկային փուլում ես պատասխանեցի այդ հարցին: Եթե շարունակեմ աշխատել և ձեռք բերեմ մրցակցային փորձ, գործերս հաջող կընթանան: Թող երկրպագուները հանգիստ լինեն` ես Բուենոս Այրեսում մեծ ջանքեր կգործադրեմ»,- ասել է Նալբանդյանը:
Թենիսիստի խոսքերով, նրա համար Copa Claro-ում ամենավտանգավոր մրցակիցները կլինեն Նիկոլաս Ալմարգոն (Իսպանիա) և Թոմի Ռոբրեդոն (Իսպանիա). «Ես ինձ նույնպես դիտարկում եմ որպես մրցաշարի ֆավորիտ: Եթե չմտածեի, որ կարող եմ հաղթել, ես այստեղ չէի խաղա, այլ կլինեի ԱՄՆ-ում, ինչն ավելի անվտանգ է իմ ազդրի համար»:
Նալբանդյանը նաև հայտարարել է, որ չի կարծում, որ դա կարող է լինել նրա վերջին մրցաշարը Բունեոս Այրեսում: «Ինձ թվում է, որ ես դեռ մի քանի տարի կխաղամ»,- ասել է թենիսիստը:

15 Февраль 2011 - 07:49 AMT
Давид Налбандян в беседе с аргентинским изданием “Clarin” рассказал о своей готовности к домашнему грунтовому турниру в Буэнос-Айресе- Copa Claro-2011.
“После перенесенной мной операции многих моих болельщиков больше всего волновал вопрос: в состоянии ли я выдержать пятисетовые поединки? Ну что ж, на старте Australian Open-2011 я ответил на этот вопрос. Если буду продолжать работать и получать соревновательную практику, дела пойдут на лад. Пусть болельщики успокоятся – я хорошенько потружусь в Буэнос-Айресе”,- уверил Налбандян.
По словам теннисиста, самыми опасными соперниками для него в Copa Claro будут Николас Альмагро (Испания) и Томми Робредо (Испания): “Я себя тоже рассматриваю как фаворита турнира. Если бы я не думал, что могу победить, я бы не играл тут, а бы был в США, что безопаснее для моего бедра”.
Налбандян также заявил, что не думает, что это может быть его последним турниром в Буэнос-Айресе. “Мне кажется, у меня в запасе еще есть несколько лет”,- сказал теннисист.