Փետրվարի 9-13-ը Մինսկում կայացել է գրքի 18-րդ միջազգային ցուցահանդես-տոնավաճառը, որին ներկայացված են եղել մի շարք երկրների, այդ թվում Հայաստանի և Ադրբեջանի տաղավարները:
Ցուցահանդեսին ադրբեջանական կողմի ներկայացրած գրականությունը հիմնականում հակահայկական քարոզչությանը նվիրված գրականություն էր: Հայաստանի ներկայացուցիչները կազմակերպիչների ուշադրությունը հրավիրեցին այդ հանգամանքի վրա` նշելով, որ հայկական ցուցասրահում ներկայացված է հիմնականում մշակութային թեմատիկա, իսկ ադրբեջանականում` միայն ազգային խտրականություն և թշնամություն սերմանող հակահայկական գրականություն:
Ցուցահանդեսի կազմակերպիչները երկու անգամ նկատողություն են արել ադրբեջանական տաղավարի պատասխանտուներին` փոխելու ներկայացված գրականությունը: Պարզվել է, որ Ադրբեջանից այլ գրականություն չի եղել և ադրբեջանական տաղավարը փակվել է, իսկ այդ երկրի ներկայացուցիչները ստիպված հեռացել են ցուցասրահի դահլիճից ու դադարեցրել մասնակցությունը միջոցառմանը:

9-13 февраля в Минске состоялась 18 международная книжная выставка – распродажа, на которой в числе участников свои павильоны имели также Армения и Азербайджан.
Азербайджанская сторона на выставке представляла исключительно антиармянскую литературу.
Армянская делегация обратила внимание организаторов на этот факт, подчеркнув, что в армянском павильоне представлена литература по культурной тематике, а у азербайджанцев – антиармянская литература, сеющая национальную дискриминацию и вражду.
Организаторы выставки дважды предупредили ответственных азербайджанского павильона, чтобы они заменили литературу. У азербайджанцев не оказалась другой литературы, и они были вынуждены покинуть выставку.