Փետրվարի 11-ին Էդինբուրգում` Շոտլանդիայի ռուսական ինստիտուտում, բացվել է հայ մշակութային ցուցահանդես, որը համատեղ կազմակերպել են Լոնդոնում Հայաստանի դեսպանությունն ու PRO ART ընկերությունը:
Ցուցահանդեսը կտևի մինչև մարտի 20-ը, որի ընթացքում կցուցադրվեն Հայաստանը ներկայացնող հանրահայտ հայ լուսանկարիչների գործերը, ինչպես նաև բրիտանահայ գիտնական Վրեժ Ներսիսյանի կողմից Լոնդոնի Բրիտանական գրադարանից բերված հայկական մանրանկարների հավաքածուն:
Ցուցահանդեսի բացմանը մասնակցեցին Շոտլանդիայի մտավորականության, Շոտլանդիայի հայ և ռուս համայնքների և Լոնդոնում Հայաստանի դեսպանության ներկայացուցիչները, հաղորդում է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունը:

16 Февраль 2011 - 05:49 AMT
В Российском университете Шотландии (Эдинбург) открылась выставка армянской культуры, которая организована совместно с посольством Армении и компанией PRO ART.
Как сообщает пресс-служба МИД РА, выставка продлится до 20 марта. На выставке представлены работы известных армянских фотографов, а также коллекция армянских миниатюр, привезенных из Британской библиотеки Лондона.
В открытии выставки приняли участие представители армянской и российской общин Шотландии, сотрудники посольства Армении в Великобритании.