2011-ի սեպտեմբերի 24-ին Հայաստանում տեղի կունենա TEDxYerevan խորհրդաժողովը: Ինչպես հայտնում են միջոցառման կազմակերպիչները, խորհրդաժողովը տեղի է ունենալու «Երիտասարդանալով» կարգախոսով և կենտրոնանալու է երիտասարդության և հասունության հասկացման վրա: Խորհրդաժողովն ավարտվելու է «Քսան» հատուկ բաժնով, որին մասնակցելու են առավել ստեղծարար խոսնակները: Tedx խորհրդաժողովը Երևանում տեղի է ունենում երկրորդ անգամ, և գործընկերը կրկին Civilitas հիմնադրամն է: Կազմակերպիչներն արդեն հայտարարել են գաղափարների և խոսնակների ընտրություն:
Տեխնոլոգիաներին, արվեստին ու դիզայնին նվիրված TEDx խորհրդաժողովն առաջին անգամ տարածաշրջանում տեղի ունեցավ Երևանում: 17 ելույթ ունեցողները Հայաստանից, ԱՄՆ-ից, Կանադայից, Մեծ Բրիտանիայից, Վրաստանից ու Քուվեյթից ներկայացրեցին իրենց գաղափարներն ու փորձը: TEDx-ը ամերիկյան TED (Technology Entertainment Design հիմնադրամի ոչ պաշտոնական ծրագիրն է: 1984թ. ի վեր հիմնադրամը ամենամյա խորհրդաժողովներ է անցկացնում, որտեղ նույն բեմում հավաքվում են գիտնականներ, քաղաքական գործիչներ, ձեռներեցներ, նկարիչներ, երաժիշտներ, ինժեներներ:

17 Февраль 2011 - 08:26 AMT
Конференция TEDxYerevan 2011 пройдет в Армении 24 сентября. Как сообщают организаторы мероприятия, конференция пройдет под девизом «Становясь молодым» – и, в частности, будет сфокусирована на понимании юности и зрелости. Конференция завершится специальной секцией “Двадцать”, в которой примут участие наиболее креативные спикеры. Конференция Tedx проводится в Ереване во второй раз и вновь в партнерстве с фондом Civilitas. Организаторы уже объявили набор идей и выступающих.
TEDx — неофициальная программа американского фонда TED (Technology Entertainment Design – Технологии, Развлечения, Дизайн). Начиная с 1984 года, фонд проводит ежегодные конференции, собирающие на одной сцене ученых, политиков, предпринимателей, художников, музыкантов, инженеров и др. В 2010 году в TEDx Yerevan приняли участие 17 выступающих из Армении, США, Канады, Великобритании, Грузии и Кувейта, которые представили свои идеи и опыт.