Բժիշկներն ամերիկացի բռնցքամարտիկ Անդրե Դիրելին թույլ են տվել շարունակել մարզական կարիերան, նա մտադիր է ռինգ վերադառնալ առաջիկա 4 ամսում, հայտնում է allboxing.ru-ն:
Անցյալ տարի Super Six-ի շրջանակներում Արթուր Աբրահամի հետ մենամարտում 11-րդ ռաունդում Դիրելը վայր ընկավ հայ բռնցքամարտիկի հարվածից, հետո հաջորդեց Աբրահամի ծանր հարվածն աջից, որից հետո ամերիկացին մեջքի վրա ընկավ և կարողացավ բարձրանալ միայն մի քանի րոպե անց՝ բժիշկների օգնությամբ: Աբրահամը որակազրկվեց և հաղթանակը շնորհվեց Դիրելին:
Այնուհետև բռնցքամարտիկը հայտարարեց, որ նյարդային խնդիրներ ունի ու լքեց մրցաշարը, այժմ բժիշկները թույլ են տվել նրան ռինգ դուրս գալ և նա հուսով է որ արդեն տարեվերջին կկարողանան հանդիպել Լուչան Բուտեի հետ:

Американский боксер Андре Диррелл получил от врачей разрешение на продолжение боксерской карьеры, и планирует вернуться на ринг в ближайшие три-четыре месяца, сообщает allboxing.ru.
В прошлом году в поединке против Артура Абрахама в рамках турнира “Super Six” середине 11 раунда от удара армянского боксера Диррелл упал, затем последовал тяжёлый удар справа в исполнении Абрахама, после которого американец завалился на спину и сумел подняться только через несколько минут после оказания ему врачебной помощи. Абрахам был дисквалифицирован, и победа была отдана Диррелу.
Затем боксер заявил, что у него неврологические проблемы и покинул “Super Six”, теперь врачи разрешили ему выйти на ринг, и Диррелл надеется на то, что уже к концу этого года он сумеет встретиться с чемпионом IBF во втором среднем весе Лучаном Буте. Диррелл так же заверил своих поклонников, что его поединок против американца Андре Уорда, который должен был состояться в прошлом году, когда-нибудь обязательно состоится.