Եվրոպայի ձմեռային օլիմպիական փառատոնում, որն ընթանում է չեխական Լիբերեց քաղաքում, գեղասահորդներն ավարտել են իրենց ելույթները:
Հայաստանը ներկայացնող Սլավիկ Հայրապետյանը փետրվարի 16-ին հանդես է եկել ազատ ծրագրով և զբաղեցրել 6-րդ տեղը, կարճ ծրագրում նա գրավել է 6-րդ տեղը, և արդյունքում 14-ամյա գեղասահորդը 127.4 միավորով 18 մասնակիցների շարքում զբաղեցրել է 5-րդ տեղը, հաղորդում է ՀԱՕԿ պաշտոնական կայքը:
Փետրվարի 26-ից մարտի 6-ը Հայրապետյանը Սեուլում հանդես է գալու գեղասահքի աշխարհի պատանեկան առաջնությունում, որտեղ խաղարկվելու են առաջին պատանեկան ձմեռային օլիմպիական խաղերի ուղեգրերը, որոնք տեղի են ունենալու Ինսբրուկում 2012-ին:

На молодежном зимнем Олимпийском фестивале Европы, который проходит в чешском городе Либерец фигуристы завершили свои выступления.
Представляющий Армению Славик Айрапетян 16 февраля выступил с произвольной программой и занял 6 место, в короткой программе он был пятым и в итоге 14-летний армянский фигурист с 127,4 очками среди 18 участников занял 5 место, передает официальный сайт национального Олимпийского комитета Армении.
А с 26 февраля по 6 марта Айрапетян в Сеуле выступит на юношеском чемпионате мира по фигурному катанию, где будут разыгрываться путевки на первые юношеские зимние Олимпийские игры, которые пройдут в Инсбруке в 2012 году.