ՀՀ կառավարությունը մտադիր է աջակցել ՏՏ ընկերություններին (UITE), որոնք 2012-ին ցանկանում են մասնակցել CeBIT խոշորագույն միջազգային տեխնոլոգիական ցուցահանդեսի: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է UITE EXPO-ի տնօրեն Վահան Հովսեփյանը: Այս տարի ցուցահանդեսում առանձին ստենդի վրա ներկայացվելու է միայն «Նորք» հայկական տեղեկատվական-վերլուծական կենտրոնը, LimeTech ընկերությունը չի ներկայացվելու առանձին տաղավարով, մասնակցելու է որպես այցելու, հնարավոր է, որ CeBIT-ին մասնակցի նաև Macadamian ընկերությունը:
2011-ի սկզբին UITE-ն սկսել է CeBIT-2011-ի հայտերի ընդունելությունը, որի արդյունքում ընդունվել է ավելի քան 20 հայտ:Սակայն ավելի ուշ հայտարարվել է, որ ընկերությունները պետք է իրենք ֆինանսավորեն իրենց մասնակցություն պետական ֆինանսավորման բացակայության պատճառով:

Правительство Армении намерено оказать поддержку компаниям по информационным технологиям (UITE), желающим принять участие в крупнейшей международной технологической выставке CeBIT в 2012 году. Об этом в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказал директор UITE EXPO Ваан Овсепян. В этом году на выставке отдельным стендом будет представлена лишь одна армянская компания – информационно-аналитический центр “Норк”, в качестве визитера выставку посетит компания LimeTech, также возможно, что в CeBIT примет участие и компания Macadamian.
В начале 2011 года UITE начала прием заявок на участие в CeBIT-2011, в результате чего было принято более 20 заявок. Однако позже было объявлено, что компании должны сами профинансировать свое участие из-за отсутствия госфинансирования. В течение нескольких лет аренда стенда на выставках CeBIT осуществлялась за счет государства, однако уже в 2010 году средств на участие в мероприятии из госбюджета выделено не было.