«ԱրմենՏել» ընկերությունը դեռևս չի ստացել HP համակարգիչները, որոնք պետք է իրացվեն «Համակարգիչ բոլորի համար» պետական ծրագրի շրջանակներում: Այդ մասին լրագրողների հետ զրույցում հայտնել է «ԱրմենՏել» ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն: «Ներկա պահին մենք համակարգիչներ ենք վաճառում, որոնք ինքներս ենք գնում և որոնք մեր բաժանորդներին տրամադրվում են արտոնյալ պայմաններով»,- նշել է նա:
Դրա հետ մեկտեղ, նա ասել է, որ օպերատորի վաճառքի կետերն արդեն նախապատրաստվել են այդ ծրագրի համար, և ընկերությունը պատրաստ է ձեռնամուխ լինել դրա իրագործմանը, հենց որ լուծվեն դրա ֆինանսավորման հարցերը: «Մենք շատ մեծ միջոցներ ենք ներդնում Հայաստանը համակարգիչներով զինելու համար»,- նշել է Իգոր Կլիմկոն: «ԱրմենՏելի» գլխավոր տնօրենը չի ճշտել այդ ուղղությամբ կատարված ներդրումների ծավալը` խոստանալով տվյալներ տրամադրել մոտ ժամանակներս:
«Համակարգիչ բոլորի համար» ծրագրի լիամասշտաբ իրականացումը պաշտոնապես մեկնարկել է դեկտեմբերի 8-ին Երևանում: Այդ ժամանակ էլ ծրագրին միացավ «ԱրմենՏել» օպերատորը` համապատասխան հուշագիր ստորագրելով ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության հետ: Փաստաթուղթը համագործակցություն է նախատեսում վաճառքի և Ինտերնետ-կապի տրամադրման ոլորտում: Այդ միջոցին 2010 թվականին «ԱրմենՏելի» Beeline բաժանորդներին նոութբուքերի և նեթբուքերի վաճառքի ակցիայի ընթացքում 12-24 ամիս ժամկետով ապառիկ կարգով հաջողվել է ավելի քան հազար համակարգիչ իրացնել առանց բանկերի և պետաջակցության ներգրավման: Բացի դրանից, 2010 թվականի ընթացքում ընկերությունը զբաղվել է վաճառքի 83 կետերի վերակառուցմամբ և վաճառողների ուսուցմամբ:

22 Февраль 2011 - 13:41 AMT
Компания «АрменТел» пока не получила компьютеры HP, которые должны быть реализованы в рамках государственной программы «Компьютер для всех».
Об этом в беседе с журналистами сообщил генеральный директор компании «АрменТел» Игорь Климко. «На данный момент мы продаем компьютеры, которые закупаем сами и которые предоставляются нашим абонентам по льготным условиям», – отметил он. Вместе с тем, он сказал, что торговые точки оператора уже подготовлены для этой программы, и компания готова приступить к реализации, как только будут решены вопросы по ее финансированию. «Мы вкладываем очень большие средства в компьютеризацию Армении», – отметил Игорь Климко. Гендиректор «АрменТел» не уточнил размер инвестиций, сделанный в этом направлении, пообещав предоставить данные в ближайшее время.
Полномасштабная реализация программы “Компьютер для всех” официально стартовала 8 декабря в Ереване. Тогда же к программе присоединился оператор “АрменТел”, подписав соответствующий меморандум с Министерством экономики РА. Документ подразумевает сотрудничество в сфере продаж и предоставления Интернет-связи. Между тем, в ходе акции “АрменТел” по продаже ноутбуков и нетбуков абонентам Beeline в рассрочку на 12-24 месяцев в 2010 году компании удалось реализовать более 1 тыс. компьютеров без привлечения банков и господдержки. Также в течение 2010 года компания занималась реконструкцией 83 точек продаж и обучением продавцов.