Աշխարհում ամենամեծ Full LED 3D հեռուստացույցը (72 դյույմ) մի քանի օրից վաճառվելու է Երևանի «ARAY» խանութներում: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հայտնել է «ARAY» ընկերության գովազդի և հասարակայնության հետ կապերի մենեջեր Արթուր Չաղարյանը: Հեռուստացույցի գինը դեռ հայտնի չէ: «Կարող եմ միայն ասել, որ այն էժան չի լինելու, մենք որոշելու ենք դրա գինը` ելնելով մաքսային վճարումներից, տեղափոխման ծախսերից և այլն»,- ասել է Չաղարյանը: Նա նաև խոստովանել է, որ երկրում դեռ չի նկատվում 3D հեռուստացույցների մեծ պահանջարկ, մասնավորապես, դա կապված է ոչ այդքան զարգացած կոնտենտի հետ: «Այնուամենայնիվ, մենք ցանկանում ենք Հայաստանում ներկայացնել վերջին տեխնոլոգիաները»,- ասել է նա:
Միաժամանակ, ինչպես հաղորդում է Business Գրուզիան, երկու ամսից հեռուստացույցը վաճառվելու է նաև Վրաստանի «ARAY»-ի ներկայացուցչությունում: Ինչպես հաղորդել է աղբյուրը, նրա արժեքը մոտ 10 հազար դոլար է: Ինչպես նշել է «ARAY Tomorrow» խանութի մենեջեր Ալեկո Հակոբյանը, ժամանակի հետ գինը նվազելու է և մատչելի է լինելու բոլոր սոցիալական խավերի համար: Հեռուստացույցը միացած է ինտերնետին, հեռուստադիտողները կարող են նաև օգտվել YouTube և Google Free Web Photo ծառայություններից:

The 72-inch LZ9700, the world's largest FULL LED-backlight LCD 3D TV (FULL LED 3D TV) will be available at Aray Yerevan’s store.
As Aray PR manager Arthur Chagharyan noted in a conversation with PanARMENIAN.Net reporter, “no information as to the exact price of the TV is available so far. However, I believe LZ9700 is a costly piece of equipment.”
“Although 3D television sets are not high demand in Armenia because of a lack of 3D content, we wanted to introduce the latest technologies in Armenia,” he said.
According to Business Georgia, in 2 months, the TV will be available at Aray Georgian representation for USD 10 thousand.
The LZ9700 combines the ultimate in LG’s 3D picture quality with our latest developments in connectivity and smart technology. With full HD resolution on an LED display, the LZ9700 delivers pictures as large and colorful as paintings at an art gallery. The extra spacious screen size also makes the picture more immersive than ever, offering viewers a 3D experience every bit as good as the screen in the local multiplex. Viewers can also enjoy video streaming from YouTube and photos via Google’s free web photo service, Picasa.