Հայաստանի 254 դպրոցներ ունեն ինտերնետում իրենց կայքէջը: Armedu.am Հայկական կրթական պորտալում տեղակայված տվյալների համաձայն, Երևանում իրենց կայքէջն ունեն 56 դպրոցներ: Մարզերում կայքէջ ունեցող դպրոցների թվով առաջատար են Լոռին և Շիրակը (30-ական դպրոց), ամենաքիչը ներկայացված են Վայոց Ձորի (9 դպրոց) և Տավուշի (12 դպրոց) դպրոցները:
Կրթության նախարարության վերջին տվյալների համաձայն, 2010-ի հոկտեմբերի դրությամբ երկրի դպրոցների 81 տոկոսը միացած է ինտերնետ կապին` 1180 դպրոց, որոնցից 937-ը միացված են Հայաստանի միասնական դպրոցական ցանցին: 2011-ին ևս 414 դպրոց միանալու է այդ ցանցին:

24 Февраль 2011 - 14:28 AMT
254 школы Армении имеют страницы в Интернете. Согласно данным, размещенным на Армянском образовательном портале armedu.am, в Ереване Интернет-страницами уже обзавелись 56 школ. В регионах по числу школ, имеющих веб-сайты, лидируют регионы Лори и Ширак (по 30 школ), а меньше всего представлены регионы Вайоц Дзор (9 школ) и Тавуш (12 школ).
По последним данным Министерства образования за октябрь 2010 года, порядка 81% школ страны имеют доступ к Интернет-связи – 1180 школ, 937 из которых подсоединены к единой школьной сети Армении. В 2011 году еще 414 школ будут присоединены к единой школьной сети.