Synopsys Armenia-ն համագործակցության մասին պայմանագիր կկնքի Եվրոպական տարածաշրջանային կրթական ակադեմիայի հետ: Ինչպես լրագրողներին ասաց Synopsys Armenia ընկերության գործադիր տնօրեն Հովիկ Մուսայելյանը, ուսուցումը կիրականացվի Synopsys-ի կրթական բաժնի բազայի հիման վրա: Այսպիսով, ընկերությունը պայմանագիր կկնքի Հայաստանի հինգերորդ տեխնիկական բուհի հետ: Ընկերությունում արդեն ուսանում են Հայաստանի Պետական ճարտարագիտական համալսարանի, Երևանի պետական համալսարանի, Ռուս-հայկական (Սլավոնական) համալսարանի և Ամերիկյան համալսարանի ուսանողները: Եվրոպական տարածաշրջանային կրթական ակադեմիան միջպետական բուհ է, որը ստեղծվել է եվրոպական պետությունների մի շարք ուսումնական հաստատությունների հետ պայմանագրերի և համաձայնագրերի հիման վրա: Բուհը հիմնադրվել է Երևանում 2001 թվականի հոկտեմբերի 15-ի կառավարական որոշման հիման վրա:
Synopsys Armenia-ն ներդրումներ է կատարում տեղի ՏՏ-կրթության մեջ` համագործակցելով Հայաստանի հիմնական բուհերի հետ, որտեղ Synopsys Armenia-ի ծրագրով ուսում են ստացել արդեն ավելի քան 400 ուսանողներ: Ներկա պահին Synopsys Armenia-յում 220 հոգի են ուսանում` հիմնականում ՀՊՃՀ ուսանողներ: Ծրագրի շրջանավարտների մեծամասնությունը Synopsys-ի աշխատակիցներ են դառնում:

Synopsis Armenia will sign an agreement on cooperation with the European Regional Educational Academy.
Executive Director of Synopsis Armenia Hovik Musaelyan told journalists that the education will be implemented on the basis of the educational department of Synopsys.
Thus, the company will sign an agreement with the fifth technical higher educational institution of Armenia.
Students of the State Engineering University of Armenia, Yerevan State University, Russian-Armenian (Slavonic) University and American University of Armenia already study at the company.
The European Regional Educational Academy is an intergovernmental higher educational institution, which was created based on agreements with a range of European educational institutions. It was established in Yerevan based on the October 15, 2011, governmental decision.
Synopsis Armenia makes investments in local IT education, cooperating with basic higher educational institutions of Armenia, where over 400 students have been educated by the program of Synopsys Armenia. Currently 220 people study at Synopsys Armenia. Majority of the program graduates is employed by Synopsys Armenia.