Փետրվարի 26-ին «Բյուրոկրատ» գրախանութում բացվել է PanARMENIAN Photo ֆոտոգործակալության ցուցահանդեսը: Մի քանի հարյուր այցելուների շարքում եղել են արվեստի գործիչներ, լուսանկարիչներ և ֆոտոարվեստի սիրահարներ:
PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում PanARMENIAN Photo-ի լուսնկարիչ Սեդրակ Մկրտչյանը պատմել է, որ այդ ցուցահանդեսը երկամյա գործունեության յուրօրինակ հաշվետվություն է: «Ցուցահանդեսի շրջանակներում ներկայացված են լուսանկարիչներ տարբեր միջոցառումներից՝ սպորտից մինչև քաղաքականություն, հատուկ նախագծեր, որոնց թիվը հասել է 30-ի և անվանի մարդկանց դիմանկարներ»,- նշել է նա:
Իր հերթին, ֆոտոգործակալության ղեկավար, լուսանկարիչ Վահան Ստեփանյանը պատմել է, որ մեծ ցուցահանդեսի գաղափարը վաղուց էր ծնվել, բայց այս միջանկյալ գաղափարը հանկարծակի է առաջացել: «Բյուրոկրատում» ցուցահանդես կազմակերպելու գաղափարն ինձ մոտ ծնվեց Դավիթ Գալստյանի ցուցահանդեսից հետո, որը տեղի ունեցավ այստեղ փետրվարի սկզբին: Մենք որոշեցինք մի քանի հարյուր լուսանկարներ ներկայացնել և այցելուներին հնարավորություն տալ օգնել մեզ ընտրել լուսանկարներ ապագա մեծ ցուցահանդեսի և առանձին ալբոմի համար, քանի որ, չնայած նրան, որ մենք ֆավորիտ լուսանկարներ ունենք, մեզ համար կարևոր է հասարակության կարծիքը»,- ասել է Վահան Ստեփանյանը:

27 Февраль 2011 - 11:40 AMT
PanARMENIAN Photo при помощи посетителей своей выставки выбирает фотографии для предстоящей большой выставки и отдельного каталога
26-го февраля в книжном магазине “Бюрократ” открылась выставка фотоагентства PanARMENIAN Photo. Среди нескольких сотен посетителей были деятели искусства, фотографы и просто любители фотоискусства. В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net фотограф фотоагентства PanARMENIAN Photo Седрак Мкртчян рассказал, что это выставка своего рода отчет их 2-летней деятельности. “В рамках выставки представлены и фотографии с разных мероприятий, начиная от спорта заканчивая политикой, и специальные проекты, число которых достигает почти 30, и портреты известных и выдающихся людей”,- отметил он.
В свою очередь, глава фотоагенства, фотограф Ваан Степанян рассказал, что идея большой выставки зародилась давно, но идея этой, в какой-то мере промежуточной выставки-отчета возникла внезапно. “Идея выставки в “Бюрократе” меня посетила, когда я помогал организовать выставку фотографа Давида Галстяна, которая проходила здесь в начале февраля. Мы решили в маленьком формате выставить несколько сотен фотографий и дать возможность посетителям помочь нам выбрать фотографии для предстоящей большой выставки и отдельного каталога, так как, несмотря на то, что у нас есть фотографии-фавориты, для нас также важно мнение общества”,- подчеркнул Ваан Степанян.