Մարտի 8, 9, 11 և 12-ին դերասանուհի Մարիամ Ղազանչյանը Մոսկվայի Պ.Ֆոմենկոյի արվեստանոցում հանդես կգա «Մարսել» մոնոներկայացմամբ: Բեմադրությունը, ինչպես նաև բեմական ֆանտազին իրականացրել է Հակոբ Ղազանչյանը: Սա Մարիամ Ղազանչյանի թվով երրորդ մոնոներկայացումն է:
Ինչպես տեղեկացրեցին Երևանի Պատանի Հանդիսատեսի մամլո բաժնից, «Մարսել» մոնոներկայացման հիմքում լեգենդար ֆրանսիացի երգչուհի Էդիտ Պիաֆի դառը ապրումներն են: Երգչուհուն տանջում է իր սիրեցյալ Մարսել Սերդանի ողբերգական մահը: Ներկայացման ընթացքում հնչում է 12 երգ Էդիտ Պիաֆի երգացանկից:
«Մարսել» մոնոներկայացման երևանյան պրեմիերան կկայանա «Արմմոնո» միջազգային թատերական փառատոնի շրջանակներում: Փառատոնն այս տարի կանցկացվի ապրիլի 3-8-ը:

28 Февраль 2011 - 17:21 AMT
Актриса ереванского Театра юного зрителя Мариам Казанчян представит моноспектакль «Марсель» в театре Мастерская Петра Фоменко (Москва) 8-12 марта.
Как сообщает пресс-служба ТЮЗа, автор идеи спектакля, а также режиссер постановки – Акоп Казанчян. Спектакль «Марсель» создан на основе переживаний великой французской певицы Эдит Пиаф после трагической гибели Марселя Сердана — человека, который до конца ее жизни олицетворял великую любовь. Ереванская премьера спектакля намечена на апрель и будет представлена в рамках международного театрального фестиваля «Арммоно» 3-8 апреля.