«Արմենտել» ընկերությունն այսուհետ կապի համալիր ծառայություններով է ապահովելու «ԱԿԲԱ-Կրետիդ Ագրիկոլ» բանկին: Պայմանագրի համաձայն, բանկին են տրամադրվել թվային հեռախոսակապի կապուղիներ, կազմակերպվել է VPN վիրտուալ մասնավոր ցանց՝ լոկալ ցանցի ռեժիմում մասնաճյուղերի միջև տվյալների փոխանցումն ապահովելու նպատակով։
«Արմենտել»-ի հետ համագործակցությունը թույլ է տալիս ընդլայնել հաղորդակցությունը մեր ընկերության ստորաբաժանումների միջև և անցում կատարել նոր մակարդակ»,- ասել է «ԱԿԲԱ-Կրետիդ Ագրիկոլ» բանկի տեղեկատվական տեխնոլոգիաների զարգացման վարչության պետ Արմեն Մելքումյանը։
Ըստ «Արմենտել»-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոյի, ընկերությունը կորպորատիվ հաճախորդների համար համալիր լուծումների ներդրման մեծ փորձ ունի: «Այսօր մենք տրամադրում ենք հեռահաղորդակցության ծառայությունների ամբողջ տեսականին։ Նման ինտեգրումը թույլ է տալիս ընկերություններին ոչ միայն նվազեցնել ծախսային մասն, այլև ապահովել ստորաբաժանումների միջև հարմարավետ և որակյալ փոխգործակցություն»,- նշել է նա։

ЗАО «АрменТел» обеспечило комплексными телекоммуникационными услугами ЗАО «АКБА-Кредит Агриколь Банк». Оператор предоставляет клиенту услуги фиксированной и мобильной связи, а также сети передачи данных. По условиям договора банку предоставлены каналы цифровой телефонной связи, организована виртуальная частная сеть VPN для обмена данными между филиалами в режиме локальной сети.
«Сотрудничество с «АрменТел» позволило расширить коммуникации между подразделениями нашей компании и перейти на принципиально новый уровень», – сказал начальник управления по развитию информационных технологий ЗАО «АКБА-Кредит Агриколь Банк» Армен Мелкумян.
«Компания «АрменТел» имеет большой опыт внедрения комплексных решений для корпоративных клиентов. Сегодня мы предоставляем весь спектр телекоммуникационных услуг. Подобная интеграция позволяет компаниям не только существенно снизить затратную часть, но и обеспечить удобное и качественное взаимодействие между своими подразделениям», – отметил генеральный директор «АрменТел» Игорь Климко.