Փոփ-երգչուհի Սարա Քոնորի` մարտի 8-ին Երևանում ծրագրված համերգը չի կայանա: Ինչպես ասվում է Live Legend Entertainment-ի հաղորդագրության մեջ, համերգի չեղյալ հայտարարվելու պատճառ է դարձել այն փաստը, որ հայկական կողմը չի կատարել գործարքի պայմանները, իսկ պայմանագրի այլ տարբերակներն անընդունելի են երգչուհու համար: Հաղորդագրության մեջ ափսոսանք է արտահայտվում համերգի անցկացման անհնարության կապակցությամբ: «Մենք հույս ունենք, որ Սարա Քոնորին դեռ հնարավորություն կընձեռվի ելույթ ունենալու Հայաստանում»,- նշվում է Live Legend Entertainment-ի հաղորդագրության մեջ:
Ավելի վաղ փետրվարի 19-ին Կարեն Դեմիրճյանի անվ. Մարզահամերգային համալիրում ծրագրված Սարա Քոնորի համերգը մարտի 8-ին տեղափոխվեց տեխնիկական խնդիրների պատճառով:
Ինչպես այն ժամանակ լրագրողներին հաղորդեց երևանյան համերգի կազմակերպիչ «VH Music»-ի տնօրեն Վահե Հարությունյանը, «Սարա Քոնորն անհամբերությամբ սպասում է իր համերգին Երևանում»: Ընդ որում, համերգի կազմակերպիչը նկատեց, որ Հայաստան ժամանելու համար Քոնորն առանձնակի պահանջներ չի ներկայացրել, և խոստացավ, որ համերգը չի հետաձգվի:

“As the local promoter did not fulfill the contract and as well broke further agreements it is not possible for the artist to come to Yerevan to perform for her fans. Under these circumstances we ask for your understanding and hope to have the chance to come to Armenia for other shows as soon as possible," the announcement states.
As VH Music company announced last month, the concert of pop star Sarah Connor, which was scheduled for February 19 in Yerevan, was postponed to March 8. VH Music company told PanARMENIAN.Net that 80% of tickets has been sold and will remain valid for the new date. “Works are carried out to organize the concert at proper level,” Director of VH Music Vahe Harutyunyan said.