«Չի կարելի հայ լինել և չսիրել հայկական երգերը»,- Երևանում մամլո ասուլիսում հայտարարել է հայազգի անվանի երգիչ Աբրահամ Ռուսոն: Նրա խոսքերով, նա շատ է լսում հայկական երգեր: «Ինձ համար հայկական երգերը չսիրելը մեղք է»,- ասել է անվանի երգիչը և հավելել, որ շատ կապված է իր հայկական արմատներին:
Պատասխանելով այն հարցին, թե հայ երգիչներից ում հետ կցանկանար զուգերգ ձայնագրել, Ռուսոն ասել է, որ ցավոք սրտի լավ ծանոթ չէ հայկական էստրադայի հետ: Սակայն հաղորդել է, որ իր հաջորդ հայալեզու ալբոմում ցանկանում է մեկ կամ երկու զուգերգ ձայնագրել հայ գործընկերների հետ:
Անդրադառնալով իր համերգային ծրագրին՝ երգիչն ասել է, որ նախօրեին ելույթ է ունեցել Golden Palace խաղատանը: Նրա խոսքերով, ներկայացված երգերի 40 տոկոսը նոր է: Երգիչը նաև հայտնել է, որ իր երաժշտական խմբի կազմում գրեթե բոլորը հայեր են:

5 Март 2011 - 11:26 AMT
«Нельзя быть армянином и не любить армянские песни», – заявил на пресс-конференции в Ереване популярный певец Авраам Руссо, армянин по происхождению. По словам певца, он много слушает армянские песни. «Для меня грех не любить армянские песни», – сказал он, добавив, что очень привязан к своим армянским корням.
Отвечая на вопрос о том, с кем из армянских певцов он захотел бы записать дуэт, Руссо сказал, что, к сожалению не очень знаком с армянской эстрадой. Однако он сообщил, что хотел бы в свой следующий альбом на армянском языке включить один или два дуэта с армянскими коллегами.
Касаясь своей концертной программы, певец сказал, что накануне выступил в казино Golden Palace. По его словам, 40% представленных песен были новые. Певец также сообщил, что в составе его музыкальной группы почти все армяне.