Գերմիջին քաշային կարգում WBA վարկածով աշխարհի չեմպիոն Անդրե Ուորդը (ԱՄՆ) վստահ է, որ «Super Six»-ի կիսաեզրափակչում կհաղթի Արթուր Աբրահամին (Գերմանիա) և արդեն եզրափակչում կհանդիպի Կառլ Ֆրոչի (Անգլիա) հետ:
Հայ բռնցքամարտիկի և ամերիկացու միջև մենամարտը կկայանա մայիսի 14-ին Օուքլենդում, իսկ դրանից մեկ շաբաթ առաջ կկայանա WBC չեմպիոն Ֆրոչի և Գլեն Ջոնսոնի (ԱՄՆ) միջև երկրորդ կիսաեզրափակիչ հանդիպումը:
«Ես զգում եմ, որ Ֆրոչն անպայման կհաղթի Ջոնսոնին: Եվ եթե բանը հասնի նրան, թե ես ում հետ կուզենայի մրցել եզրափակչում, ապա ես գերապատվությունը կտամ Ֆրոչին: Կարծում եմ, որ Լաս Վեգասը հիանալի վայր կլիներ մեր հանդիպման համար»,- Ուորդի խոսքն է մեջբերում eastsideboxing.com-ը:

Andre Ward, the WBA super-middleweight champion feels he will be meeting Britain’s Carl Froch after he’s dealt with Germany’s Arthur Abraham.
Ward faces Abraham in his own semi-final of the tourney on May 15, a week before the night Froch, the WBC champ, will face Glen Johnson in his semi.
“I can see Carl Froch getting his hand raised against Glen Johnson,” Ward stated. “But it’s going to be tough because I don’t think that Glen has ever been a pushover. I would definitely choose Froch [when it comes to who he’d prefer to fight between Froch and Johnson]. And I think Las Vegas would be a perfect venue,” eastsideboxing.com quoted Ward as saying.