Մարտի 8-ին Չեմպիոնների լիգայի 1/8 եզրափակչում «Ռոմայի» հետ պատասխան խաղում «Շախտյորի» մարզիչ Միրչա Լուչեսկուն խաղին ներկայացրել է այն ֆուտբոլիստներին, որոնք հանդես են եկել «Օլիմպիկոյի» հետ առաջին խաղում: Այս անգամ «Շախտյորը» կրկին ուժեղ գտնվեց և սեփական հարկի տակ 3:0 հաշվով պարտության մատնեց հակառակորդին:
«Ռոմայի» դարպասապահն առաջին գնդակն ընդունեց 18-րդ րոպեին, գոլի հեղինակ դարձավ Վիլիանը: Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը տուգանայինում գետնին տապալեց Մարկո Բորիելոյին, և հանդիպման մրցավար Հովարդ Ուեբը 11-մետրանոց հարված նշանակեց, որը տուժածը չկարողացավ իրագործել:
Հանդիպման առաջին խաղակեսի վերջում հյուրերը մնացին 10 հոգով. պաշտպան Ֆելիպե Մեքսեսը ստացավ երկրորդ դեղին քարտը: Երկրորդ խաղակեսում հաշիվը կարող էր կրկնապատկել Մխիթարյանը, սակայն նրա ուժեղ հարվածը ետ մղվեց դարպասապահի կողմից: Մխիթարյանին 67-րդ րոպեին փոխարինեց Ալեքս Թեյշեյրան:
Վիլիանն աչքի ընկավ երկրորդ անգամ, խաղի վերջնական հաշիվը ձևակերպեց Էդուարդոն: «Շախտյորը» պարտության մատնեց «Ռոմային» 3:0 հաշվով և երկու խաղերի արդյունքում 6:2 հաշվով ուղեգիր նվաճեց քառորդ եզրափակիչ, հաղորդում է ՈՒԵՖԱ-ի պաշտոնական կայքը:

9 Март 2011 - 07:04 AMT
8 марта в ответной игре 1/8 финала Лиги Чемпионов с “Ромой” наставник “Шахтера” Мирча Луческу заявил тех же футболистов, которые ковали победу горняков на "Олимпико" в первом матче. На этот раз “Шахтер” вновь оказался сильнее и на своем поле – на “Донбасс Арене” победил со счетом 3:0.
Первый гол в ворота “Ромы” был забит на 18 минуте, автором гола стал Виллиан. Полузащитник сборной Армении Генрих Мхитарян в свой штрафной завалил Марко Борриелло, и арбитр встречи Ховард Уэбб назначил пенальти, который сам пострадавший не смог реализовать. На высоте оказался голкипер горняков Андрей Пятов. К концу первой половины матча гости оказались вдесятером. Защитник Фелипе Мексес получил вторую желтую карточку. В дебюте второго тайма мог удвоить счет Мхитарян. Армянский футболист перехватил мяч в центре поля и завершил атаку сильным ударом, который Дони парировал. Мхитаряна на 67 минуте заменил Алекс Тейшейра.
Виллиан отличился во второй раз, конечный счет игры оформил вышедший на замену Эдуардо. Горняки победили «Рому» со счетом 3:0, и по итогам двух игр “Шахтер” со счетом 6:2 завоевал путевку в четвертьфинал, передает официальный сайт УЕФА.