«Boom-Boom երգի կողմնակիցները, որով Էմմին հանդես կգա Եվրատեսիլում, շատ ավելին են, քան հակառակորդները»,- PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտարարել է Boom-Boom երգի խոսքերի հեղինակ Սոսի Խանիկյանը՝ մեկնաբանելով այն, որ Հայաստանում կան մարդիկ, որոնք համաձայն չեն մրցույթում ներկայացման համար Boom-Boom երգի ընտրության հետ: Նա հավելել է, որ դեռևս մինչ քվեարկությունը երգի հեղինակները կոչ էին արել իրենց երկրպագուներին շնորհավորել հաղթողին, եթե այլ երգ հաղթի: «Անկախ նրանից, թե ինչ երգ կներկայացվի Եվրատեսիլում, պետք է աջակցել այդ երգին, քանի որ այն ներկայացնելու է Հայաստանը»,-ասել է նա:
Անդրադառնալով այն հարցին, թե արդյոք AYO երգի հեղինակները դիմել են իրեն ստեղծված իրավիճակի պատճառով, Խանիկյանն ասել է, որ իրենց հետ ոչ ոք կապ չի հաստատել: «Նրանք գիտեն, որ երգի ընտրությունը արդար է կատարվել»,-ասել է Խանիկյանը:
«Եվրատեսիլ-2011» -ի հայաստանցի որոշ երկրպագուներ գտնում են, որ Boom-Boom երգը, որով Էմմին հանդես կգա Եվրատեսիլում, անարդար է հաղթող դարձել: Ինչպես ասվում է PanARMENIAN.Net-ի ստացած հայտարարության մեջ, երգի ընտրության մեջ բացակայում է ազնվությունն ու գործողությունների տրամաբանությունը, քանի որ, ըստ երկրպագուների, բոլոր հայկական ինտերնետ-կայքերում, օտարերկրյա կայքերում, սոցիալական ցանցերում երգի հայաստանյան ազգային ընտրության քվեարկությունում առաջատար դիրքում էր AYO կոմպոզիցիան:

“Сторонников песни «Boom-Boom», с которой на “Евровидении-2011” выступит Эмми, намного больше, чем ее противников”, – заявила в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net автор слов песни «Boom-Boom» Соси Ханикян, комментируя то, что в Армении есть люди, которые не согласны с выбором песни «Boom-Boom» для исполнения на конкурсе. При этом она сообщила, что еще до голосования авторы песни «Boom-Boom» призвали своих поклонников в случае, если будет выбрана другая песня, поддержать победителя. “Вне зависимости от того, какая песня бы победила – она представляет Армению, и мы должны ее поддержать», – сказала она.
Касаясь того, обращались ли к ней авторы песни “AYO» по поводу сложившейся ситуации, Ханикян сказала, что с ними никто не связывался. “Они знают, что песня была выбрана справедливым путем”, – отметила Ханикян.
Некоторые поклонники «Евровидения-2011» в Армении считают, что песня "Boom-Boom", с которой армянская певица Эмми выступит на конкурсе песни, была выбрана нечестным путем. Как говорится в заявлении, поступившем в PanARMENIAN.Net в выборе песни отсутствует честность и логика действий, поскольку, по мнению поклонников, на всех армянских интернет-порталах, иностранных сайтах, социальных сетях лидирующее место в голосовании на лучшую песню армянского национального отбора 2011 занимала композиция "AYO".