«Եվրատեսիլ 2011»-ի որոշ երկրպագուների բողոքները մրցույթի համար երգի ընտրության վերաբերյալ ընդամենը PR-ակցիա է, որը կազմակերպվել է Դեր Հովայի «AYO» երգի հեղինակի երկրպագուների կողմից»,- PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտնել է «Եվրատեսիլ 2011»-ի հայկական պատվիրակության ղեկավար Գոհար Գասպարյանը` մեկնաբանելով օրերս տարածված հայտարարությունը, որում անհամաձայնություն է արտահայտված այն առնչությամբ, որ Հայաստանը «Եվրատեսիլ 2011»-ի ընթացքում ելույթ կունենա «Boom-Boom» երգով: Գոհար Գասպարյանի կարծիքով, Դեր Հովան (Արթուր Տեր-Հովակիմյան) անմիջական կապ ունի այդ բողոքների տարածման հետ: «Երբ մենք հավաքեցինք չորս կոմպոզիտորներին հետագա ծրագրերի քննարկման համար, «AYO» երգի հեղինակը որոշակի պահանջներ ներկայացրեց, ավելին` պահանջեց, որպեսզի իրեն վճարեն: «Նրա համար ողբերգություն էր, որ իր երգը կարող է չանցնել մրցույթը: Իհարկե, մենք կուզենայինք, որպեսզի նա նույնպիսի լավ երգ գրեր, ինչպիսին նրա գրած «Qele-Qele»-ն էր, որով 2008 թվականին Սիրուշոն ելույթ ունեցավ «Եվրատեսիլում»: Սակայն, համաձայնեք, որ «AYO» երգը զիջում է «Qele-Qele»-ին»,- ասել է Գոհար Գասպարյանը:
Հայաստանում «Եվրատեսիլ-2011»-ի երկրպագուները գտնում են, որ «Boom-Boom» երգը, որով երգչուհի Էմմին ելույթ կունենա երգի մրցույթում, անարդար ճանապարհով է ընտրվել: Ինչպես ասվում է PanARMENIAN.Net-ի ստացած հայտարարության մեջ, երգի ընտրության մեջ բացակայում է արդարությունն ու գործողությունների տրամաբանությունը, քանի որ, երկրպագուների կարծիքով, բոլոր հայկական ինտերնետ-պորտալներում, արտասահմանյան կայքերում, սոցիալական ցանցերում քվեարկության առաջատարն էր «AYO» ստեղծագործությունը:

9 Март 2011 - 13:18 AMT
Протест против выбора песни “Boom-Boom” – всего лишь PR-акция, к которой автор песни «AYO» имеет непосредственное отношение?
«Жалобы некоторых поклонников «Евровидения 2011» по поводу выбора песни для конкурса является PR-акцией, организованной со стороны фанатов автора песни «AYO» ДерОва”, – заявила в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net руководитель армянской делегации на “Евровидении 2011” Гоар Гаспарян, комментируя распространенное на днях заявление, в котором выражено несогласие по поводу того, что Армения в ходе “Евровидения 2011” выступит с песней «Boom-Boom». По ее мнению, ДерОва (Арут Тер-Овакимян) имеет непосредственное отношение к распространению этих жалоб. “Когда мы собрали четырех композиторов для обсуждения дальнейших планов, ДерОва был единственным, с кем у нас были проблемы”, – сказала Гаспарян. По ее словам, автор песни «AYO» предъявил определенные требования, более того, потребовал, чтобы ему заплатили. “Для него было трагедией, что его песня может не пройти конкурс. Конечно, мы бы хотели, чтобы он написал такую же хорошую песню, как написанная им “Qele-Qele», с которой в 2008 году Сирушо выступила на “Евровидении”. Однако, согласитесь, что песня “AYO” уступает “Qele-Qele”, – сказала Гоар Гаспарян.
Поклонники «Евровидения 2011» в Армении считают, что песня "Boom-Boom", с которой армянская певица Эмми выступит на конкурсе песни, была выбрана нечестным путем. Как говорится в заявлении, поступившем в PanARMENIAN.Net, в выборе песни отсутствует честность и логика действий, поскольку, по мнению поклонников, на всех армянских интернет-порталах, иностранных сайтах, социальных сетях лидирующее место в голосовании на лучшую песню армянского национального отбора 2011 занимала композиция "АYO".