Իտալացի կոմպոզիտոր Անտոնելա Բարբարոսան հայտարարել է, որ երջանիկ է, որ Երևանում կայացել է Բանդոնեոնի, գոսերի և նվագախմբի համար իր կոնցերտի պրեմիերան: Բարբարոսայի նոր ստեղծագործության պրեմիերան կայացել է մարտի 10-ին վիրտուոզ ակորդեոնահար (բանդոնեոն) Մարիո Ստեֆանո Պիետրոդարկիի և Հայաստանի Պետական երիտասարդական նվագախմբի համերգի ժամանակ:
«Ինձ այնպես դուր եկավ հայկական երիտասարդական նվագախումբը, որ ես որոշեցի Իտալիայում կազմակերպել նրանց համերգը: Ես դա նրանց արդեն խոստացել եմ»,- PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է նա:
Երևանում Պիետրոդարկիի համերգը նվիրված էր Աստոր Պիացոլայի 90-ամյակին: Համերգին հնչեցին Էնիո Մորիկոնեի, Նինո Ռոտայի, Ռոբերտո Մոլինելիի, Անտոնելա Բարբարոսայի և Աստոր Պիացոլայի ստեղծագործությունները:
Դա Պիետրոդարկիի 4-րդ համերգն էր Հայաստանում և երկրորդ համատեղ աշխատանքը Հայաստանի Պետական երիտասարդական նվագախմբի հետ:

Итальянский композитор Антонелла Барбаросса заявила, что счастлива тем, что премьера ее Концерта для банденона, литавры и оркестра состоялась в Ереване. Мировая премьера нового произведения Барабароссы состоялась 10 марта во время концерта виртуоза-аккордеониста (бандонеон) Марио Стефано Пьетродарки и Государственного молодежного оркестра Армении под руководством Сергея Смбатяна.
«Мне так понравилась игра армянского молодежного оркестра, что я решила организовать их концерт в Италии. Я им это уже обещала”, – сказала она в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net.
Концерт Пьетродарки в Ереване был посвящен 90-летию Астора Пиацоллы. В концерте прозвучали произведения итальянских композиторов Энио Морриконе, Нино Рота, Роберто Молини, Антонеллы Барбаросса и Астора Пиацоллы. Это был четвертый концерт Марио Стефано Пьетродарки в Армении и вторая работа с Государственным молодежным оркестром Армении.