«ԱրմենՏել» ընկերությունը գործարկում է “Mail Հոսթինգ” փորձնական-կոմերցիոն ծառայությունը։ «ԱրմենՏել»-ի սերվերներում էլեկտրոնային փոստային ծառայությունը կազմակերպելու առաջարկից կարող են օգտվել ընկերության կորպորատիվ հաճախորդները։ Էլեկտրոնային փոստի հասցեների քանակն անսահմանափակ է:
Մեկ փոստային արկղի սպասարկման ամսեկան բաժանորդային վճարը կազմում է 50 դրամ (ներառյալ ԱԱՀ):
«Փետրվարին մենք սկսեցինք մատուցել կայքերի հոսթինգ ծառայությունն, այսօր արդեն հայտարարում ենք փոստային հոսթինգ ծառայության մեկնարկի մասին: Կապի ծառայությունների և լրացուցիչ առաջարկների ցանկի ընդլայնումը դարձնում են մեր ծառայություններն ավելի հարմարավետ և գրավիչ», – ասում է «ԱրմենՏել» ՓԲԸ Գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Ինչպես ասվում է ընկերության հաղորդագրության մեջ, «Mail Հոսթինգ» ծառայությունը հնարավորություն է տալիս ստանալ որոշակի տիրույթ «ԱրմենՏել» ընկերության սերվերներում, ներառում է փոստային արկղի կառավարման զանազան միջոցներ, SMTP, POP3 և IMAP արձանագրությունների ապահովում, փոստային արկղի բովանդակության պահեստավորման հնարավորություն, ինչպես նաև գրանցվողը կարող է ընտրել ցանկացած դոմենի անուն փոստային արկղի համար։

11 Март 2011 - 10:39 AMT
«АрменТел» объявляет о запуске в опытно-коммерческую эксплуатацию услуги «Mail-хостинг». Новым предложением по организации электронного почтового сервиса на серверных мощностях компании «АрменТел» могут воспользоваться корпоративные клиенты компании. Количество адресов электронной почты не ограничено. Ежемесячная абонентская плата за хостинг одного электронного почтового адреса составляет 50 драмов с учетом НДС.
«В феврале мы начали предоставлять услугу хостинга сайтов и сегодня объявляем о старте почтового хостинга. Полный пакет услуг связи и последовательное расширение списка дополнительных предложений делают сервисы Beeline еще комфортнее и привлекательнее», – отметил генеральный директор «АрменТел» Игорь Климко.
«Mail-хостинг» позволяет получить пространство на сервере компании, предоставляет разнообразные механизмы управления почтовым сервисом, поддержку протоколов SMTP, POP3 и IMAP, возможность резервного копирования содержимого почтового ящика, доменное имя почтового ящика может быть зарегистрировано у любого доменного регистратора.