Մարտի 11-ին Հայաստանի Հանրային հեռուստատեսության շենքի դիմաց «Եվրատեսիլ» մրցույթի երկրպագուները «Boom-Boom» երգի, որով Էմմին կներկայացնի Հայաստանը «Եվրատեսիլ 2011»-ում, դեմ բողոքի ցույց անցկացրեցին: Ցույցին մասնակցում էր 51 մարդ: Ինչպես ասվում է hateboom-boom.do.am կայքի աշխատակազմի հայտարարության մեջ. «Այս ամենն արվում է, որպեսզի Հայաստանն ավելի լավ ելույթ ունենա մրցույթում»: Հայտարարության մեջ նաև նշվում է, որ «մրցույթի երկրպագունը գտնում են, որ «AYO» երգն ավելի լավն է»: Նրանց կարծիքով, «AYO»-ն ավելի շատ շանս ունի հաղթելու «Եվրատեսիլ 2011»-ում, քան «Boom-Boom»-ը:
«Եվրատեսիլ 2011»-ի համար «Boom-Boom» երգի դեմ ցույց անցկացնելու որոշումն անիմաստ է, քանի որ երգի ընտրությունն արդեն կայացել է»,- PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտնել է «Եվրատեսիլ 2011» մրցույթում հայկական պատվիրակության ղեկավար Գոհար Գասպարյանը: Նրա խոսքով, երգի ընտրությունն արդար է և փոփոխման ենթակա չէ: «Եթե ինչ-որ մեկին դուր չի գալիս այս երգը, դա չի նշանակում, որ այն չի ներկայացվելու Եվրատեսիլում»,- ընդգծել է Գասպարյանը: Դրա հետ մեկտեղ նա ողջունել է, որ մրցույթի երկրպագուներն այդպես մտահոգված են այս հարցով: Սակայն Գասպարյանը մրցույթի երկրպագուներին խորհուրդ է տվել իրենց ժամանակն ավելի օգտակար գործերի վրա ծախսել:
Ավելի վաղ Գոհար Գասպարյանը հաղորդել էր, որ Երգի մրցույթում, որով Էմմին ելույթ կունենա «Եվրատեսիլ 2011»-ում, ՀՀ ամբողջ տարածքում 7715 sms-հաղորդագրություն է ուղարկվել: 3219 ձայն կամ 41.7% ուղարկվել է հօգուտ «Boom-Boom» երգի, 2422 ձայն կամ 31.39%` «AYO», 1535 ձայն կամ 19.90%` «Hi» և 539 ձայն կամ 6.99%` «Goodbye» երգի օգտին:

11 марта перед зданием Общественного телевидения Армении фанаты конкурса «Евровидение» провели акцию протеста против выбора песни “Boom-Boom”, с которой певица Эмми представит Армению на «Евровидении-2011». В митинге принял участие 51 человек. Как говорилась в заявлении администрации сайта hateboom-boom.do.am: «Все это делается для того, чтобы Армения выступила на конкурсе в лучшем свете». В заявлении также отмечено, что «поклонники конкурса считают «AYO» лучше. По их мнению, у “AYO” больше шансов победить на «Евровидении-2011», чем у “Boom-Boom”.
«Решение провести митинг против выбора песни “Boom-Boom” для «Евровидения-2011» является бессмысленным, поскольку выбор песни уже сделан», – заявила в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net руководитель армянской делегации на конкурсе «Евровидение-2011» Гоар Гаспарян. По ее словам, выбор песни справедлив и не подлежит изменению. “Если кому-то не по вкусу данная песня, это не означает, что она не будет представлена на Евровидении”, – подчеркнула Гаспарян. При этом она поприветствовала то, что поклонники конкурса так трепетно относятся к этому вопросу. Однако Гаспарян посоветовала поклонникам конкурса тратить свое время на более полезные дела.
Ранее Гоар Гаспарян сообщила, что в ходе конкурса песни по всей территории РА было отправлено 7715 SMS-сообщений. 3219 или 41,7% голосов было отдано в пользу песни “Boom-Boom”, 2422 или 31,39% – песни “AYO”, 1535 или 19,90% – песни “Hay”, и 539 или 6,99% голосов было отдано песне “Goodbye”.