Վրաստանում վերջին տարիների ընթացքում առաջին անգամ տեղի կունենան Տոլստովյան օրեր: Ինչպես հաղորդում է Գրուզիա Online-ը, այդ օրերին կմասնակցեն գիտնականների ու գրականագետների պատվիրակություններ Հայաստանից, ՌԴ-ից, Ադրբեջանից, Վրաստանից և այլ երկրներից:
Տոլստովյան օրերի շրջանակներում Թբիլիսիում կկայանա «Տոլստոյն ու Կովկասը: Խաղաղապահական մոտիվները Լ.Տոլստոյի ստեղծագործության մեջ» խորագրով միջազգային գիտաժողովը: Խորհրդաժողովի մասնակիցներն ու հյուրերը Թբիլիսիում ծաղիկներ կդնեն այն տան մոտ, որտեղ 1851 թվականին երկու ամիս շարունակ բնակվել է Լ.Ն.Տոլստոյը: Այդ տան մոտ 1990-ականների կեսերից հուշատախտակ է փակցված այն մասին, որ այդտեղ բնակվել է Լև Տոլստոյը: Թբիլիսիում նաև ռուս մեծ գրողի անունը կրող փողոց կա:

13 Март 2011 - 14:08 AMT
В Грузии впервые за последние годы пройдут Толстовские Дни. Как сообщает, Грузия Online в них примут участие делегации ученых и литераторов из Армении, РФ, Азербайджана, Грузии и других стран.
В рамках Толстовских дней в Тбилиси состоится международная научная конференция "Л.Толстой и Кавказ. Миротворческие мотивы в творчестве Л. Толстого".
Участники и гости форума возложат в Тбилиси цветы к дому, где в 1851 году в течение двух месяцев останавливался Л.Н. Толстой. У этого дома с середины 1990-х годов есть мемориальная доска с надписью о том, что там жил Лев Толстой. В Тбилиси также есть улица имени великого русского писателя.