Facebook սոցիալական ցանցում բացվել է «Ծոմ ազատության» էջը` ի պաշտպանություն հացադուլ հայտարարած «Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանի: Քարոզարշավին միացել են արդեն 124 օգտագործողներ: Կայքէջում հրապարակվում է Րաֆֆի Հովհաննիսյանի և նրա բողոքի ակցիայի հետ կապված ողջ տեղեկատվությունը:
Մարտի 15-ի լույս 16-ի գիշերը Հովհաննիսյանն անցկացրել է Ազատության հրապարակում: Ինչպես հայտնել է այսօր «Ժառանգություն» կուսակցության խորհրդարանական խմբակցության ղեկավար Ստեփան Սաֆարյանը, «Ժառանգություն» կուսակցությանը թույլ չեն տվել Ազատության հրապարակում վրան խփել հացադուլ հայտարարած Րաֆֆի Հովհաննսիյանի համար: Սաֆարյանի խոսքերով, ոստիկանությունն իր գործողությունները հիմնավորել է նրանով, որ Ազատության հրապարակը «մանկական հրապարակ է և այն միայն երեխաների համար է»:
Ինչ վերաբերվում է Հովհաննիսյանի առողջական վիճակին, ապա, ինչպես նշել է Սաֆարյանը, բժիշկները դեռ չեն այցելել «Ժառանգության» առաջնորդին: «Բայց դեռևս առողջական վիճակը վտանգ չի հարուցում»,- ասել է Սաֆարյանը: Նա հույս է հայտնել, որ Հայաստանում կգտնվի Հիպոկրատի երդմանը հավատարիմ թեկուզ մեկ բժիշկ, որը կայցելի Րաֆֆի Հովհաննիսյանին: «Ժառանգություն» կուսակցության բաց համաժողովում կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը պահանջել է Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանից հրաժարական տալ ու ապահովել առաջին անկախ ու արդար ընտրությունների անցկացումը: Նա նաև հայտարարել է, որ ծոմ է հայտարարում:
«Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը նոր իմիջով է ներկայացել կուսակցության բաց համաժողովի մասնակիցների առջև՝ առանց բեղերի: PanARMENIAN.Net ի թղթակցի այն հարցին, թե ինչով է բացատրվում նրա նոր իմիջը, Րաֆֆի Հովհաննիսյանը ժպիտով պատասխանել է. «Մի պահ ցանկացա ինձ երիտասարդ զգալ: Ես երիտասարդության որոնումների մեջ եմ»: Արդեն համագումարի բացմանը Հովհաննիսյանը հավաքվածներին իր նոր իմիջը բացատրեց նրանով, որ «Ժառանգությունը», ինչպես և ողջ երկիրը, նոր փուլ է մտնում՝ «նորացման, երիտասարդության ու ապագայի փուլ»:

В социальной сети Facebook открыта страница “Голодовка во имя свободы” в поддержку объявившего голодовку лидера армянской оппозиционной партии “Наследия” Раффи Ованнисяна. К кампании уже присоединилось 124 пользователя. На странице публикуются вся информация, связанная с Раффи Ованнисяном и его акцией протеста.
Всю ночь с 15 на 16 марта Раффи Ованнисян провел на площади Свободы. Как сообщил сегодня глава парламентской фракции партии «Наследие» Степан Сафарян, «Наследию» не разрешили на площади Свободы разбить палатку для Раффи Ованнисяна. Полиция обосновала свои действия тем, что площадь Свободы – «это детская площадка и она только для детей». Что касается состояния здоровья Ованнисяна, то, как отметил Сафарян, врачи еще не посетили лидера «Наследия». «Но пока состояние здоровья не внушает опасений'', – добавил Сафарян. Он выразил надежду, что в Армении найдется хоть один врач верный клятве Гиппократа, который посетит Раффи Ованнисяна.
Накануне на внеочередном съезде партии “Наследие” Раффи Ованнисян потребовал от президента Армении Сержа Саргсяна сложить свои полномочия и обеспечить проведение первых справедливых и независимых выборов. Также лидер партии “Наследие” объявил о начале голодовки. Ованнисян назвал свою акцию “Голодовка во имя свободы”.
Также накануне Раффи Ованнисян удивил своих однопартийцев новым имиджем, сбрив усы. На вопрос корреспондента агентства PanARMENIAN.Net, чем объясняется его новый имидж, Раффи Ованнисян с улыбкой заявил: “Захотел на миг почувствовать себя молодым. Я – в поисках молодости”. Уже на открытии съезда Ованнисян объяснил собравшимся свой новый имидж тем, что “Наследие”, как и вся страна входит в новый этап – “этап обновлений, молодости, будущего”.