Facebook սոցիալական ցանցում բացվել է «Ծոմ ազատության» էջը` ի պաշտպանություն հացադուլ հայտարարած «Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանի: Քարոզարշավին միացել են արդեն 124 օգտագործողներ: Կայքէջում հրապարակվում է Րաֆֆի Հովհաննիսյանի և նրա բողոքի ակցիայի հետ կապված ողջ տեղեկատվությունը:
Մարտի 15-ի լույս 16-ի գիշերը Հովհաննիսյանն անցկացրել է Ազատության հրապարակում: Ինչպես հայտնել է այսօր «Ժառանգություն» կուսակցության խորհրդարանական խմբակցության ղեկավար Ստեփան Սաֆարյանը, «Ժառանգություն» կուսակցությանը թույլ չեն տվել Ազատության հրապարակում վրան խփել հացադուլ հայտարարած Րաֆֆի Հովհաննսիյանի համար: Սաֆարյանի խոսքերով, ոստիկանությունն իր գործողությունները հիմնավորել է նրանով, որ Ազատության հրապարակը «մանկական հրապարակ է և այն միայն երեխաների համար է»:
Ինչ վերաբերվում է Հովհաննիսյանի առողջական վիճակին, ապա, ինչպես նշել է Սաֆարյանը, բժիշկները դեռ չեն այցելել «Ժառանգության» առաջնորդին: «Բայց դեռևս առողջական վիճակը վտանգ չի հարուցում»,- ասել է Սաֆարյանը: Նա հույս է հայտնել, որ Հայաստանում կգտնվի Հիպոկրատի երդմանը հավատարիմ թեկուզ մեկ բժիշկ, որը կայցելի Րաֆֆի Հովհաննիսյանին: «Ժառանգություն» կուսակցության բաց համաժողովում կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը պահանջել է Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանից հրաժարական տալ ու ապահովել առաջին անկախ ու արդար ընտրությունների անցկացումը: Նա նաև հայտարարել է, որ ծոմ է հայտարարում:
«Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը նոր իմիջով է ներկայացել կուսակցության բաց համաժողովի մասնակիցների առջև՝ առանց բեղերի: PanARMENIAN.Net ի թղթակցի այն հարցին, թե ինչով է բացատրվում նրա նոր իմիջը, Րաֆֆի Հովհաննիսյանը ժպիտով պատասխանել է. «Մի պահ ցանկացա ինձ երիտասարդ զգալ: Ես երիտասարդության որոնումների մեջ եմ»: Արդեն համագումարի բացմանը Հովհաննիսյանը հավաքվածներին իր նոր իմիջը բացատրեց նրանով, որ «Ժառանգությունը», ինչպես և ողջ երկիրը, նոր փուլ է մտնում՝ «նորացման, երիտասարդության ու ապագայի փուլ»:

A page named “Hungry for Change: Freedom and Justice in Armenia” in support of Heritage opposition party leader, hunger striker Raffi Hovannisian was launched on Facebook social network.
124 users have already joined the campaign. The information regarding the hunger initiative is posted on the webpage.
Hovannisian spent the night of March 16 at the verge of Liberty Square. He was not allowed to put up a tent in the square. “It’s a ground for children,” police said.
As to his health state, Heritage parliamentary group leader Stepan Safaryan said no doctor has visited Hovannisian yet. “Presently, his health said is fill us with apprehension but we are hopeful that a doctor true to Hippocratic Oath will visit him,” he said.
During the extraordinary congress of Heritage on March 15, Hovannisian urged Armenian President Serzh Sargsyan to resign and thus to ensure fair and independent elections in the country. He also announced the start of “Hungry for Change: Freedom and Justice in Armenia” hunger strike and promised to coordinate his future steps with the party members.
Hovannisian also surprised his party fellows with his new image: he took off his Asked by a PanARMENIAN.Net reporter what are the reasons behind his new image, Hovannisian said: “I wanted to feel myself younger for a moment. I am in search of youth.” In his opening remarks, Hovannisian explained his new image to the congress participants: “Heritage, like the entire country enters a new stage – stage of renewals, youth and future.”