Սեպտեմբերին Երևանում մեկնարկում է «Երևանյան հեռանկարներ» 5-րդ ամենամյա միջազգային երաժշտական փառատոնը (նախկինում` «21-րդ դարի հեռանկարներ»), լրագրողներին հայտնել է Հայաստանի Պետական ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի գլխավոր դիրիժոր և ղեկավար Էդուարդ Թոփչյանը:
Թոփչյանի խոսքերով, այդ փառատոնի շրջանակներում ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի հետ ելույթ կունենան աշխարհահռչակ մենակատարներ Ջուլիա Ֆիշերը, Կոնստանտին Լիֆշիցը, Փոլ Մայերը, Ժիլբեր Օդինը և ուրիշներ:
Այս տարի ֆիլհարմոնիկ նվագախումբը տոնում է իր 85-ամյա հոբելյանը: 2010-2011թթ. նվագախումբը կազմակերպել է 35 համերգ Երևանում, ինչպես նաև ելույթ է ունեցել Գերմանիայում և Սլովակիայում: Երկրորդ տարին շարունակ նվագախմբի հովանավորն է ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերությունը:

In September, Yerevan will launch the 5th annual Yerevan Perspectives Festival, the art director and chief conductor at Armenia’s State Philharmonic Orchestra (SPO) stated.
As Eduard Topchjan told a news conference in Yerevan, the festival will feature joint performance of the SPO with 15 world-famous soloists, including German violinist Julia Fischer, Russian concert pianist Konstantin Lifschitz, French clarinettist Paul Meyer.
The SPO is celebrating its 85th jubilee in 2011. In 2010-2011, the Orchestra gave 35 concerts in Yerevan, also touring over Germany and Slovakia.