Մարտի 19-ին Երևանում Գաֆեսճյան Արվեստի կենտրոնում Կասկադի երաժտություն» համերգաշարի շրջանակներում տեղի է ունենալու «Չիկոն և ընկերները» ջազ խմբի համերգը: Ծրագրում հնչելու են Ստեփան Շաքարյանի, Դավիթ Ազարյանի, Արթուր Աբրահամյանի, Մարտին Վարդազարյանի, ինչպես նաև արտասահմանցի ջազային կոմպոզիտորների ստեղծագործությունները:
Համերգը սկսվելու է հայ ջազ երաժիշտ Ստեփան Շաքարյանի ելույթով: Համերգի սկիզբը` 19:30-ին, տոմսի արժեքը` 2000 դրամ:
«Կասկադի երաժշտություն» շարքի շրջանակներում ծրագրված են նաև հետևյալ համերգները. մարտի 25-ին Հայաստանի Պետական ջազ նվագախումբ, մարտի 26-ին հեղինակային երգի երեկո` Վահան Արծրունու, Դավիթ Ամալյանի, Արմեն Ադամյանի, Կարեն Մամիկոնյանի, Արթուր Ավետիսյանի մասնակցությամբ:

17 Март 2011 - 09:28 AMT
В ереванском Центре искусств Гафесчян “Чико и друзья” исполнят произведения армянских и зарубежных джазовых композиторов
19 марта в Центре искусств Гафесчян в Ереване в рамках серии концертов "Музыка Каскада" состоится концерт джаз-бенда "Чико и друзья". В программе прозвучат произведения таких армянских композиторов как Степан Шахкян, Давид Азарян, Артур Абраамян, Мартин Вардазарян, а также произведения зарубежных джазовых композиторов. Концерт начнется выступлением армянского джазмена Степана Шакаряна. Начало концерта в 19:30, стоимость билета – 2000 драмов.
В рамках серии "Музыка Каскада" также запланированы следующие концерты: 25 марта – Государственный джаз-оркестр Армении, 26 марта – вечер авторской песни с участием Ваана Арцруни, Давида Амаляна, Армена Адамяна, Карена Мамиконяна, Артура Аветисяна.