Եվրոպայի կանանց 24-րդ առաջնությունում Արտաշես Ներսիսյանի ղեկավարությամբ հանդես կգան Էլեն Գրիգորյանը (53 կգ ք/կ) և Մելինե Դալուզյանը (75 կգ ք/կ): Հավանաբար, Հռիփսիմե Խուրշուդյանը (+75 կգ ք/կ) չի մասնակցի առաջնությանը ոտքի վնասվածքի պատճառով:
Եվրոպայի տղամարդկանց 90-րդ առաջնությանը Հայաստանը կմասնակցի գրեթե բոլոր քաշային կարգերում՝ Սմբատ Մարգարյան (56 կգ ք/կ), Սամվել Գրիգորյան, Վանիկ Ավետիսյան (69 կգ ք/կ), Արայիկ Միրզոյան (77 կգ ք/կ), Էդգար Գևորգայն (85 կգ ք/կ), Գևորգ Պողոսյան (94 կգ ք/կ) և Արթուր Բաբայան (+105 կգ ք/կ): Որպես պահուստային մասնակիցներ հայտագրվել են Աղասի Աղասյանը (77 կգ ք/կ) և Վարդան Դավթյանը (94 կգ ք/կ), հաղորդում է Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի պաշտոնական կայքը:
Եվրոպայի առաջնության ժամանակ տղամարդկանց հավաքականի գլխավոր մարզիչ Պողոս Պողոսյանին կօգնի Օլիմպիական չեմպիոն Օգսեն Միրզոյանը:

На чемпионате Европы по тяжелой атлетике, который пройдет в Казани 8-17 апреля, Армению представят 11 спортсменов.
На 24-ом женском первенстве Европы под руководством Арташеса Нерсисяна выступят Элен Григорян (в/к 53) и Мелине Далузян (в/к 75). По всей вероятности, Рипсиме Хуршудян (в/к + 75) не сможет выступить на чемпионате, поскольку получила травму ноги и не успеет приобрести хорошую форму.
В 90-ом чемпионате Европы мужская сборная выступит почти во всех весовых категориях: Смбат Маркарян (в/к 56), Самвел Григорян, Ваник Аветисян, (оба в/к 69), Араик Мирзоян (в/к 77), Эдгар Геворкян (в/к 85), Геворк Погосян (в/к 94) и Артур Бабаян (в/к 105), Айк Акопян (в/к + 105). В качестве запасных заявлены Агаси Агасян (в/к 77) и Вардан Давтян (в/к 94), передает официальный сайт национального Олимпийского комитета Армении.
На чемпионате Европы главному тренеру мужской сборной Погосу Погосяну будет помогать Олимпийский чемпион Огсен Мирзоян.