«ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ն հայտարարում է Facebook սոցիալական ցանցում SMS-ծանուցման ծառայության գործարկման մասին: Ծառայությունը Beeline բջջային ցանցի բաժանորդներին թույլ է տալիս ստանալ SMS-ծանուցումներ` իրենց «պատին» կատարված հրապարակումների, նկարների կամ գրառումների մեկնաբանությունների մասին, ինչպես նաև SMS հաղորդագրության միջոցով սահմանել կարգավիճակը, պատասխանել հարցումներին և այլն:
«Հետամուտ լինելով էլեկտրոնային հաղորդակցության ժամանակակից միտումներին` մենք առաջինը Հայաստանում գործարկում ենք սոցիալական ցանցերում շփվելու նոր ծառայություն: Այս ծառայության շնորհիվ մեր բաժանորդները կարող են մնալ կապի մեջ իրենց ընկերների հետ, կիսել տրամադրությունը և հետևել նորություններին, որտեղ էլ նրանք լինեն», – նշեց «ԱրմենՏել» ՓԲԸ Գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Beeline բջջային ցանցի բաժանորդները կարող են ստանալ SMS-ծանուցումներ Facebook ցանցից անվճար` առանց բաժանորդավճարի, միացման և SMS-հաղորդագրության ստացման վարձի: Դեպի Facebook ուղարկվող մեկ SMS-հաղորդագրության արժեքը մինչև 2011թ հունիսի 1-ը կկազմի 5 դրամ, իսկ հետագայում` 9 դրամ, անկախ բաժանորդի սակագնային պլանից:
Անվճար SMS-ծանուցումներից օգտվելու համար Facebook-ից օգտվող Beeline բջջային ցանցի բաժանորդը պետք է գրանցի իր հեռախոսահամարը Facebook-ի անձնական էջի «Բջջային տարբերակ» բաժնում, կամ 32665 համարին ուղարկի FB բովանդակությամբ SMS-հաղորդագրություն: Պատասխան նամակում ստացած ակտիվացման կոդը պետք է մուտքագրել Facebook-ի էջի համապատասխան դաշտում: Անձնական էջի խմբագրման «Ծանուցումներ» դաշտում օգտագործողը կարող է ինքնուրույն ընտրել մեկ կամ մի քանի չափորոշիչ, որով նա ցանկանում է ստանալ SMS-ծանուցումներ: Կարելի է ընտրել նաև ծանուցումներ ստանալու ժամերը, հաղորդում է ընկերության մամլո ծառայությունը:

«АрменТел» (бренд Beeline) объявляет о запуске услуги SMS-оповещения в сети Facebook. Услуга позволяет абонентам сотовой сети Beeline получать SMS-сообщения о новых публикациях на их «стене», комментариях к записям или фотографиям, а также при помощи SMS устанавливать статусы, отвечать на запросы и т.п.
«Следуя самым современным мировым тенденциям электронных коммуникаций, мы первыми в Армении запустили новый сервис общения в социальных сетях. Благодаря новой услуге, наши абоненты могут оставаться на связи с друзьями, делиться настроением и следить за новостями, где бы они не находились», – сказал генеральный директор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко.
Абоненты сотовой сети Beeline могут получать SMS-оповещения из Facebook бесплатно – без абонентской платы, без платы за подключение и получение SMS. Стоимость исходящего SMS на Facebook в течение промо-периода – до 1 июня 2011 г., составит 5 драм, в дальнейшем – 9 драм, независимо от тарифного плана абонента.
Для того, чтобы воспользоваться бесплатными SMS-оповещениями абоненту Beeline – пользователю сети Facebook, необходимо зарегистрировать свой номер телефона на странице редактирования профиля Facebook в блоке «Мобильная версия», либо отправить SMS с текстом «FB» (без кавычек) на номер 32665. Абонент получит ответное сообщение с кодом активации, который должен быть вписан в соответствующее поле на странице Facebook. На странице редактирования профиля в блоке «Уведомления» пользователь самостоятельно выбирает один или несколько параметров, по которым он хочет получать SMS-оповещения. Можно также выбрать время суток для получения уведомлений.