Այսօր ժամը 19։00-ին «Բյուրոկրատ» գրախանութում անցկացվելու է «PowerPoint + Karaoke» ոչ ավանդական միջոցառման առաջին demo տարբերակը, որը միավորում է զվարճանքը, ուսումը, մրցակցությունը և մարդկանց։
Միջոցառման նախաձեռնողներն են «Նախագծերի կառավարման հայկական ասոցացիա»-յի (APMA) նախագահ Ալբերտ Պողոսյանը, համակազմակերպիչ Հայկ Ասրիյանցը և «Բյուրոկրատ» գրախանութը: Ասոցիացիայի նախագահ Ալբերտ Պողոսյանն ասաց, որ քանի որ միջոցառումն առաջին անգամ է տեղի ունենալու, այն կանցկացվի ընկերական շրջապատում, որոնց մեծ մասը ՏՏ ոլորտի մասնագետներ են. «Ես ընտրում եմ որևէ PowerPoint պրեզենտացիա և մասնակիցը ներկայացնում է դրանցից որևէ մեկը՝ առանց իմանալու, թե ինչ է ներկայացնելու։ Նա պետք է կարողանա տակից դուրս գալ, կողմնորոշվել, համոզել, անգամ ուսուցանել և շփում հաստատել լսարանի հետ»։
Ինչպես նշեց Հայկ Ասրիյանցը, պրեզենտացիաների թեմաները տարբեր են լինելու՝ սկսած բժշկությունից մինչև համակարգչային սերվերներ՝ մասնագիտական անհասկանալի տերմինաբանությամբ. «Այս միջոցառումը նախատեսված է գրասենյակային աշխատողների համար, ովքեր հոգնել են կորպորատիվ միջոցառումներից և մի քիչ հանգստանալու և զվարճանալու կարիք ունեն»։
Յուրաքանչյուր մասնակցի տրվելու է 6-7 րոպե։ «PowerPoint + Karaoke»-ն բաց է յուրաքանչյուր ցանկացողի համար։ Ալբերտ Պողոսյանը նշեց, որ միջոցառումը կանցկացվի պարբերաբար՝ 2 շաբաթը մեկ։
Միջոցառման վերջում քվեարկությամբ որոշելու են լավագույնին և նվիրելու են զվարճալի մրցանակ։
«PowerPoint + Karaoke» միջոցառումն առաջին անգամ անցկավել է Բեռլինում 2006 թվականին։ Այն նպատակ ունի ավանդական Power Point ներկայացումները դարձնել զվարճանքի միջոց։

A "PowerPoint + Karaoke" unconventional demo event which combines entertainment, training, contest and networking will kick off at 7 o’clock at Bureaucrat bookstore the first time in Armenia.
The event is organized by Armenian Project Management Association (APMA). The initiative belongs to Hayk Asriyants.
“I bring PowerPoint Presentations on random topics in advance, and the participants cannot see those presentations before the event. Before the event starts, the organizers line up the presentations. And during the event, each participant is supposed to deliver an impromptu presentation based on one of those,” APMA CEO Albert Poghosyan said.
According to Albert Poghosyan very often, office workers get bored and tired of corporate routine: action plans, meetings and especially PowerPoint presentations.” Why not have fun with traditional Microsoft PowerPoint, develop skills in public speaking, selling and presentation, compete with colleagues and partners,” he said.
Each participant will be given 6-7 minutes for representation. The event is open to everyone. According to Albert Poghosyan, it will held once in 2 weeks.
At the end of the event a winner will be chosen through voting and will be given a funny gift.
"PowerPoint + Karaoke" was first held in Berlin, Germany, in 2006. It aimed to make traditional PowerPoint presentations a funny event.