Երկու հայկական կարճամետրաժ ֆիլմեր ներկայացվել են Բեռլինի «West-Östliches» երկրորդ կինոփառատոնին, Երևանում մամլո ասուլիսում լրագրողներն հայտնել է Հայաստանի ոչ կոմերցիոն կինոյի կենտրոնի (CANC) տնօրեն Արտաշես Հովհաննիսյանը:
Փառատոնին մասնակցելու են Արտաշես Հովհաննիսյանի` 90-ականներին նկարահանված և 2010-ին վերամոնտաժված «Պապիկ» ֆիլմը և Մելինե Գրիգորյանի «Նրան, ով ինձ այնդպես էլ չճանաչեց» ֆիլմը` նկարահանված 2010-ին:
«West-Östliches FilmFestival»-ը կենտրոնացնում է իր ուշադրությունը Կենտրոնական և Արևելյան Եվրոպայի կարճամետրաժ, անկախ կինոյի վրա: Այս տարի կինոփառատոնին ներկայացվել են նաև փաստագրական և անիմացիոն ֆիլմեր: Ֆիլմերը բաժանված են երեք անվանակարգի` սիրողական, կոմերցիոն նպատակներ չունեցող փոքր բյուջեով, ինչպես նաև ուսանողական ֆիլմեր:

23 Март 2011 - 12:45 AMT
Два армянских короткометражных фильма представлены на втором берлинском кинофестивале “West-Östliches”, сообщил журналистам на пресс-конференции в Ереване директор Центра некоммерческого кино Армении (CANC) Арташес Ованнисян.
В фестивале примут участие снятый в 90-ые годы и перемонтированный в 2010 году фильм Арташеса Ованнисяна “Дедушка” и фильм Мелине Григорян “Тому, кто меня так и не узнал”, снятый в 2010 году.
“West-Östliches FilmFestival” концентрирует свое внимание на короткометражном (не более 20 минут) независимом кино Центральной и Восточной Европы. В этом году на кинофестивале представлены также документальные и анимационные фильмы. Фильмы разделены на три категории: любительские фильмы, малобюджетные фильмы, не преследующие коммерческие цели, и студенческие фильмы.