Ներկայիս մրցակցային միջավայրում ծառայությունների որակի և բիզնեսի արդյունավետության բարձրացումը, հաճախորդների, գույքի և ակտիվների կառավարումը կարևորագույն գործոններ են բիզնեսի հաջողության համար: Նմանատիպ խնդիրների լուծումն այսօր մեծապես կապված է բիզնեսի տեխնոլոգիական վերազինումից:
Հաշվի առնելով վերոնշյալը՝ Ինֆորմացիոն tեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունը (UITE) ձեռնարկում է նոր նախագիծ` «Տեղեկատվական տեխնոլոգիաները բիզնեսի համար» թեմատիկ հանդիպումների շարք, որի նպատակն է տնտեսության տարբեր ոլորտների գործարարներին ներկայացնել կիրառելի տեխնոլոգիական լուծումները, ինչպես նաև նրանց մշտապես իրազեկ պահել տեխնոլոգիական նորություններին:
Միջոցառման շրջանակում յուրաքանչյուր ամիս շահագրգիռ բիզնես ձեռնարկությունների համար կանցկացվի թեմատիկ հանդիպում ՏՀՏ ընկերությունների հետ, որի ընթացքում գործարարները հնարավորություն կունենան ծանոթանալու իրենց հետաքրքրող տեխնոլոգիական բոլոր լուծումներին մեկ վայրում, ինչպես նաև համատեղ քննարկել փոփոխվող շուկայի պայմաններում պահանջները նոր տեխնոլոգիաների նկատմամբ:
Հանդիպումների շարքի շրջանակում կընդգրկվեն հետևյալ ոլորտները` բանկեր, շինարարություն, բժշկություն և ֆարմացևտիկա, հանքարդյունաբերություն, ոսկերչություն, առևտուր/պահեստավորում, ապահովագրություն, սննդային արդյունաբերություն, ոչ սննդային արդյունաբերություն, տրանսպորտ, տուրիզմ, գյուղատնտեսություն, կրթություն:
Միջոցառման անդրանիկ հանդիպումը տեղի կունենա 2011-ի մարտի 25-ին ու 31-ին և նվիրված կլինի տեխնոլոգիաների կիրառմանը բանկային ոլորտում: Լրագրողների համար տեղի կունենա ճեպազրույց, որը կվարեն ԻՏՁՄ գործադիր տնօրեն Կարեն Վարդանյանը, Հայաստանի արդյունաբերողների և գործարարների միության նախագահ Արսեն Ղազարյանը և Հայաստանի Բանկերի Միության տնօրեն Սեյրան Սարգսյանը: Միջոցառումը կանցկացվի Հայաստանի Բանկերի միության գրասենյակի դահլիճում:

The Union of Information Technology Enterprises (UITE) will hold a series of thematic meetings on Information Technologies for Business, which will be aimed at briefing businessmen from various fields on applied technological solutions, as well as informing them of innovations.
Monthly meetings of businessmen with representatives of the IT field will be organized to discuss introduction of new technological solutions in business, the UITE press service reported.
The meetings will be held for representatives of the following fields: banking, construction industry, healthcare and pharmaceutics, mining industry, jewellery, trade, insurance, food production, transport, tourism, agriculture and education.
The first meeting will be organized on March 25 through the assistance of the Union of Armenian Banks and Central Bank of Armenia. It will be dedicated to usage of technological solution in the banking field. Executive Director of UITE Karen Vardanyan and Chairman of the Union of Manufacturers and Businessmen of Armenia Arsen Ghazaryan will participate in it.
Technological solutions for the banking field will be presented during the meeting by iCON Communications, GNC-Alfa, Norq, CQG IMA, Shirak Technologies/SAP, Apaga Technologies, FlexAp, McAfee, EpygiArm, ArmSoft, Lime Tech, CHS Vericell, Damaris, Smart Tech, Alfa/Polycom.