Հայաստանի հավաքականի պաշտպան Արարատ Առաքելյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է, որ հավաքականի մարզումների ժամանակ ստացել է աքիլլեսյան հոդի վնասվածք:
«Ես կարող էի խաղալ Ռուսաստանի հավաքականի դեմ, բայց մեր հավաքականի մարզիչ Վարդան Մինասյանը որոշեց ռիսկի չգնալ և ազատեց ինձ խաղից: Նա ասաց, որ ամեն ինչ չի որոշվում այս խաղով, և ես պետք է առողջանամ և օգնեմ հավաքականին ԵԱ ընտրական մրցաշարի այլ խաղերում»,- ասել է Առաքելյանը:
Ռուսաստան-Հայաստան խաղը կայանալու է մարտի 26-ին Երևանում Վազգեն Սարգսյանի անվան հանրապետական մարզադաշտում:

24 Март 2011 - 07:31 AMT
Центральный защитник сборной Армении Арарат Аракелян в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказал, что во время тренировок сборной получил травму ахиллова сухожилия.
“Я мог бы сыграть против России, но наставник нашей сборной Вардан Минасян решил не рисковать и освободил меня от матча. Он сказал, что все не решается этим матчем, и я должен восстановиться и помочь сборной в других играх отборочного цикла Чемпионата Европы”,- сказал Аракелян.
Матч Армения-Россия состоится 26 марта в Ереване на республиканском стадионе имени Вазгена Саркисяна.