Արգենտինահայ թենիսիստ Դավիթ Նալբանդյանը, որը մարտի սկզբին տարել է աճուկային ճողվածքի վիրահատություն, աստիճանաբար սկսում է մարզվել:
«Անհամբերությամբ սպասում եմ, թե երբ կսկսեմ խաղալ, շատ եմ կարոտել կորտը: Ինձ լավ եմ զգում և հաջորդ շաբաթ կանցկացնեմ թեթև մարզումներ»,- Նալբանդյանի խոսքերը հաղորդում է նրա երկրպագուների պաշտոնական կայքը:
Թենիսիստը մտադիր է մասնակցել Մաստերսների. մայիսի 1-ից ` Մադրիդում, մայիսի 8-ից` Հռոմում: «Մաստերսներն ունեն բարձր վարկանիշ և պետք է լավ խաղալ: Բացի դրանից, ես պատրաստվում եմ նաև «Ռոլան Գարոս» և «Ուիմբլդոն» մրցաշարերին: Այդ խաղերից հետո հուլիսի 8-10-ը պատրաստվում եմ հավաքականի կազմում մասնակցել Դևիսի գավաթին»,- պատմել է թենիսիստը:
Նալբանդյանը նշել է, որ բոլոր այդ մրցաշարերում փորձելու է լավ խաղալ և հաղթել և, իհարկե, բարձրանալ ATP վարկանիշում:

“I want to play, I really do. The pause makes you want to come back, to make a new start. I miss grabbing a racquet and going on court. It's going well now and next week I'm going to spend a couple of minutes on court,” vamosdavid.com quoted Nalbandian as saying.
Asked whether Madrid is a very tough tournament for coming back after an injury, Nalbandian said: “It's very tough, a Masters 1000, but you have to start playing. I won't be going into those weeks with too many expectations but I'll try to be in more or less good shape for Roland Garros and with many matches under my belt in time for Wimbledon. After that, there's the Davis Cup (July 8-10). It's going to be a tough tie, with names that are not so very well known but against young players who play well and that makes it complicated.”