iPad2-ը Հայաստան կհասնի մինչ ապրիլի 5-ը։ Այս մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին տեղեկացրեց iphone.am խանութների ցանցի վաճառքի գծով մենեջեր Արա Թադևոսյանը. «Մենք ավելի շուտ չենք կարողանում բերել, քանի որ ԱՄՆ-ի ցանկացած խանութում հայտնվելով՝ iPad2-ները 30 րոպեի ընթացքում սպառվում են»։
Ըստ Արա Թադևոսյանի, iphone.am-ը Հայաստանում կվերավաճառի մոտ 30 հատ iPad 2՝ թե՛ iPad 2 Wi-Fi (16gb, 32gb, 64gb), և թե՛ iPad 2 Wi-Fi + 3G:
«Թե որքան կարժենա iPad 2-ը մեր խանութներում նախօրոք չեմ կարող ասել, կիմանանք, երբ ստանանք։ Իսկ iPad-ի առաջին սերնդի գներն արդեն նվազել են 30,000 դրամով»,- ավելացրեց Արա Թադևոսյանը։
Հայաստանում Apple-ի արտադրանքը պաշտոնապես ներկայացնում է Orange ընկերությունը, որը դեռևս ոչ մի տեղեկություն չի տարածում Հայաստանում iPad 2-ի վաճառքի մասին։
Այսօր մեկնարկում է Apple-ի iPad-ի 2-րդ սերնդի վաճառքը Կանադայում, Ավստրալիայում և եվրոպական մի շարք երկրներում՝ Ավստրիա, Բելգիա, Չեխիա, Դանիա, ֆրանսիա և այլն։

iPad 2 is likely to reach Armenian stores till April 5, 2011.
As Ara Tadevosyan, the sales manager of iphone.am told a PanARMENIAN.Net reporter, “We can’t deliver them to Armenia earlier, as they are sold out within 30 minutes after they are brought to U.S. stores,” he said.
According to Tadevosyan, iphone.am will resale in Armenia nearly 30 iPads 2, both iPad 2 Wi-Fi (16gb, 32gb, 64gb) and iPad 2 with Wi-Fi + 3G (16gb, 32gb, 64gb).
“I can’t provide any information about the price. But the cost of first iPad went down by nearly AMD 30.000,” he said.
Apple products official reseller in Armenia, Orange Armenia, doesn’t spread any information about iPad 2 sale yet.
Today, March 25, iPad 2 will be available in Australia, Austria and in some European countries Belgium, Canada, Czech Republic, Denmark, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Italy, Luxembourg, Netherlands etc.