Ապրիլի 15-ին աշխարհի 239 քաղաքներում, այդ թվում նաև Երևանում կհավաքվեն մի շարք ՏՏ մասնագետներ և Mozilla Firefox-ի սիրահարներ և միասին կբեռնեն Mozilla Firefox 4-ն իրենց համակարգիչների համար։ Այդ օրը Mozilla-ն հայտարարել է միջազգային Firefox Launch Party օր։
Երևանում այս միջոցառման կազմակերպիչ ՏՏ մասնագետ Նորայր Չիլինգարյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին տեղեկացրեց, որ առաջին նմանատիպ հանդիպումը 2009-ին էր, երբ միասին նշեցին Firefox 3.5-ի շնորհանդեսը. «Հավաքվում ենք որևէ վայրում, որտեղ կա ինտերնետ կապ, շփվում ենք, նկարվում, խոսում մասնագիտական թեմաներով, քննարկում Firefox -ի առավելությունները և իհարկե բեռնում Firefox-ը»։
Նորայր Չիլինգարյանը նաև նշեց, որ դիմել է Mozilla-ին միջոցառման համար Firefox-ի լոգոյով վերնաշապիկներ, բրելոկներ տրամադրելու առաջարկով։ Դեռևս պատասխան չի ստացվել։
Հանդիպման մասին մանրամասները կարելի է կարդալ www.meetup.com-ում։ Արդեն 12 հոգի հաստատել են իրենց մասնակցությունը Firefox 4-ի շնորհանդեսին www.meetup.com/firefox-ում։

IT specialists in 239 cities across the globe, including Yerevan, will celebrate Mozilla Firefox 4 birthday on April 15 by installing the new browser on their PCs.
The organizer of Firefox Launch Party in Yerevan, Norayr Chilingaryan, the first similar event was held in 2009, to mark the launch of Firefox 3.5. “Usually, we are gathering at a place where there is internet connection, discuss professional topics, including Firefox advantages and download it,” he told a PanARMENIAN.Net reporter.
Chilingaryan also said that he asked Mozilla to provide them with T-shirts and key rings with Firefox logo but received no reply so far.