Երևանի Ստանիսլավսկու անվան ռուսական դրամատիկական թատրոնը մասնակցում է Սանկտ Պետերբուրգում ընթացող «Հանդիպումներ Ռուսաստանում» 13-րդ միջազգային թատերական փառատոնին: Այդ մասին մամլո ասուլիսում հայտարարել է թատրոնի գեղարվեստական ղեկավար Ալեքսանդր Գրիգորյանը:
Ապրիլի 29-ին թատրոնը կներկայացնի Յուրի Պոլյակովի «Համադասարանցիները» պիեսի հիման վրա բեմադրված ներկայացումը, հեղինակն անձամբ ներկա կգտնվի ներկայացմանը:
ԱՊՀ երկրների և Բալթիայի ամենամյա միջազգային փառատոնը անցնում է Սանկտ Պետերբուրբում 1988թ. ի վեր: 2008թ. հանդիսատեսի քվեարկության արդյունքում լավագույն ներկայացմանը հանձնվում է ԽՍՀՄ ժողովրդական դերասան Կիրիլ Լավրովի անվան մրցանակը: Երևանի Ստանիսլավսկու անվան ռուսական դրամատիկական թատրոնն այդ մրցանակին արժանացել է 2010թ. Գոգոլի «Ռեվիզորը» պիեսի բեմականացման համար:

Meetings in Russia, 13th international theater festival in St. Petersburg will host Yerevan’s Stanislavski Russian Dramatic Theater, the art director of the theater stated.
As Alexander Grigoryan told a news conference in Yerevan, on April 29, the theater will stage Classmates performance, which draws on a play by Yuri Polyakov who’ll be present in person at St. Petersburg premiere.
Meetings in Russia, St. Petersburg-hosted international theater festival was launched in 1998. Through its history, the festival featured almost every Russian-language theater from former USSR.