Մարտի 26-ին EURO-2012 առաջնության նախընտրական մրցաշարի շրջանակներում Երևանի Վազգեն Սարգսյանի անվան հանրապետական մարզադաշտում Հայաստանի հավաքականը կընդունի B խմբի առաջատար Ռուսաստանի հավաքականին:
Հայաստանի հավաքականը` Վարդան Մինասյանը գլխավորությամբ դաշտ դուրս կգա հետևյալ մեկնարկային կազմով` Ռոման Բերեզովսկի, Սարգիս Հովսեփյան (C), Ռոբերտ Արզումանյան, Հրայր Մկոյան, Լևոն Հայրապետյան, Էդգար Մալաքյան, Հենրիկ Մխիթարյան, Կառլեն Մկրտչյան, Գևորգ Ղազարյան, Մարկոս Պիզելի և Յուրա Մովսիսյան:
Ռուսաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Դիկ Ադվոկատը հանդիպման առաջադրել է հետևյալ կազմը` Իգոր Ակինֆեև, Վասիլի Բերեզուցկի, Սերգեյ Իգնաշևիչ, Յուրի Ժիրկով, Ալան Ձագոև, Իգոր Դենիսով, Կոնստանտին Զիրյանով, Ռոման Շիշկին, Ռոման Շիրոկով, Անդրեյ Արշավին (C), Ալեքսանդր Կերժակով:

26 марта на республиканском стадионе имени Вазгена Саркисяна в рамках отборочного турнира чемпионата Европы сборная Армении принимает лидера группы В сборную России.
Сборная Армении под руководством главного тренера Вардана Минасяна выйдет на поле следующим стартовым составом: Роман Березовский, Саркис Овсепян (C), Роберт Арзуманян, Грайр Мкоян, Левон Айрапетян, Эдгар Малакян, Генрих Мхитарян , Карлен Мкртчян, Геворк Казарян, Маркос Пиззели и Юра Мовсисян.
Наставник россиян Дик Адвокат на матч заявил такой состав: Игорь Акинфеев, Василий Березуцкий, Сергей Игнашевич, Юрий Жирков, Алан Дзагоев, Игорь Денисов, Константин Зырянов, Роман Шишкин, Роман Широков, Андрей Аршавин (C), Александр Кержаков.