Եվրոպայի 2012 թվականի ֆուտբոլի առաջնության նախընտրական փուլի Հայաստան-Ռուսաստան խաղը մեկնարկեց Վազգեն Սարգսյանի անվան լեփլեցուն մարզադաշտում:
Առաջին խաղակեսում հայ ֆուտբոլիստներից ուժգին հեռահար հարվածով աչքի ընկավ Մարկոս Պիզելին, սակայն Իգոր Ակինֆեևը մեծ դժվարությամբ կարողացավ հեռացնել գնդակը: Վարդան Մինասյանի սաներն սկզբնական րոպեներին շատ էին գրոհում, իսկ Յուրա Մովսիսյանը փորձում էի առավել սրել այդ գրոհները:
Շատ վտանգավոր իրադրություն ստեղծվեց, երբ Սարգիս Հովսեփյանը, փորձելով հեռացնել գնդակը, քիչ մնաց սեփական դարպասներին գոհ գրանցեր, սակայն Բերեզովսկին փրկեց իրադրությունը: Առաջին խաղակեսի երկրորդ հատվածում ռուսները սկսեցին առավել ակտիվ խաղալ` իրացնելով 10 անկյունային հարված, բայց Բերեզովսկու դարպասն անսասան մնաց:
33-րդ րոպեին Լևոն Հայրապետյանը դեղին քարտ ստացավ, տուգանային գծի մոտ խոտածածկին տապալելով Կոնստատին Զիրյանովին: Տուգանային հարվածը իրացրեց Սերգեյ Իգնաշևիչը, սակայն հայկական պատը ճշգրիտ աշխատեց:
Առաջին խաղակեսի ավարտին գնդակի համար պայքարն առավել ակտիվացավ, սակայն այդպես էլ որևէ գնդակ չգրանցվեց: Խաղացողները գնացին ընդմիջման 0:0 հաշվով:

26 Март 2011 - 15:56 AMT
Матч отборочного этапа чемпионата Европы 2012 года между сборными Армении и России по футболу стартовал на переполненном республиканском стадионе имени Вазгена Саркисяна в Ереване.
Из армянских футболистов сильным дальним ударом отличился Маркос Пизелли, но Игорь Акинфеев с большим трудом смог отбить мяч. Подопечные Вардана Минасяна стали больше атаковать, Юра Мовсисян старался делать атаки более опасными.
Одна из опасных ситуаций у ворот сборной Армении возникла, когда капитан Саркис Овсепян пытался в своей штрафной передать мяч Роману Березовкому, но удар оказался опасным и голкипер с трудном смог снять мяч на угловой. Россияне стали действовать активнее, прижав армянских футболистов к своим воротам, но Березовкий действовал безупречно.
На 33 минуте игры желтую карточку получил Левон Айрапетян, он у штрафной линии завалил Константина Зырянова. Штрафной удар пробил Сергей Игнашевич, но уверенно сработала армянская стенка.
В концовке тайма борьба за мяч стала более упорной, футболисты старались бороться всеми силами, но забить гол никому так и не удалось. На перерыв команды ушли со счетом 0:0.