Հայաստան-Ռուսաստան ֆուտբոլային հանդիպման երկրորդ խաղակեսի սկզբում Վարդան Մինասյանը կիսապաշտպան Էդգար Մալաքյանին փոխարինեց հարձակվող Էդգար Մանուչարյանով:
Ռուսաստանի հավաքականի դարպասի մոտ ամենավտանգավոր պահը ստեղծվեց 52-րդ րոպեին, երբ գնդակը շատ փոքր շեղությամբ անցավ դարպասաձողի կողքով, և երկրպագուների մեծ մասն արդեն պատրաստ էր «գոլ» գոչել:
57-րդ րոպեին Մարկոս Պիզելիին փոխարինման դուրս եկավ Արթուր Եդիգարյանը, ով շատ արագ մտավ խաղի մեջ, սակայն նրա հարվածը ձախ կիսադաշտից ճշգրիտ չէր: Մինասյանն արդեն 3 փոխարինում էր կատարել, երբ Ադվոկատը դեռ ոչ մի հատ չէր արել. Արտակ Եդիգարյանը փոխարինեց Լևոն Հայրապետյանին:
Հայկական դարպասի մոտ վտանգավոր պահերի հեղինակներ դարձան Սեգեյ Իգնաշևիչը և Ալեքսանդր Կերժակովը: Բերեզովսկին ողջ խաղի ընթացքում բարձունքի վրա էր:
Ադվոկատն առաջին փոխարինումը կատարեց 78-րդ րոպեին, հզորացնելով հարձակումը` դաշտ հանելով Պավել Պոգրեբնյակին: Հայկական հավաքականի երկրորդ դեղին քարտը այսօր վաստակեց Էդգար Մանուչարյանը: Խաղի վերջին րոպեներին Անդրեյ Արշավինին փոխարինեց Դինիյար Բելյալետդինովը և խաղը շարունակվեց մինչև վերջին վայրկյանը փոխադարձ գրոհներով:
Արդյունքում խաղն ավարտվեց 0:0 և Ռուսաստանը 10 միավորով շարունակում է գլխավորել B խումբը: Հայաստանի հավաքականը ժամանակավոր հայտնվեց խմբի 2-րդ տեղում` 8 միավորով:
B խմբի մյուս երկու հանդիպումները կկայանան մարտի 26-ին երևանյան ժամով 23:00 և 23:30: Անդորան կհյուրընկալի Սլովակիային, իսկ Մակեդոնիան խաղ կանցկացնի Իրլանդիայում: Սլովակներն ու իրլանդացիները 7 միավոր ունեն:

26 Март 2011 - 17:12 AMT
В начале второго тайма футбольного матча Армения-Россия Вардан Минасян вместо полузащитника Эдгара Малакяна выпустил на поле еще одного нападающего – Эдгара Манучаряна.
Самая опасная ситуация у ворот сборной России возникла на 52 минуте, когда от удара Мовсисяна весь стадион на минуту дрогнул и закричал: “Гол”, но мяч с небольшим отклонением пролетел рядом со штангой.
На 57 минуте Маркоса Пизелли заменил Артур Едигарян, он быстро вошел в игру, но его удар с левого края оказался неточным. Минасян сделал уже 3 замены, в то время как Адвокат пока об этом не задумывался. Защитник заменил защитника, Артак Едигарян вышел вместо Левона Айрапетяна.
Россияне разыграли угловой удар, но Сергей Игнашевич пробил выше ворот. Автором следующей опасной ситуации у ворот Армении был Александр Кержаков, но опять безупречно сыграл Березовский. К концу игры российские футболисты стали бить с дальних дистанций, потревожил Березовского Роман Широков.
Первую замену Адвокат сделал на 78 минуте, он усилил нападение, вместо уставшего Александра Кержакова выпустив на поле Павла Погребняка.
За игру рукой желтую карточку получил Эдгар Манучарян. На последних минутах капитана россиян Андрея Аршавина заменил Динияр Билялетдинов. Концовка матча прошла атаками обеих команд.
Несмотря на старание команд, 15-тысячный республиканский стадион так и не увидел голов, и команды заработали по одному очку. Сборная России набрала 10 очков и продолжает возглавлять турнирную таблицу группы В, а сборная Армении имеет 8 очков и пока что на 2 месте.
Остальные две встречи группы В состоятся в 26 марта в 23: 00 и 23:30 по ереванскому времени. Андорра примет Словакию, а Македония погостит у ирландцев. У словаков и ирландцев по 7 очков.