Եվրոպայի առաջնության ընտրական փուլի Ռուսաստան-Հայաստան հանդիպման գոլազուրկ ոչ ոքիից հետո Հայաստանի հավաքականի ավագ Սարգիս Հովսեփյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում նշել է, որ խաղը լավն էր, քանի որ դա առաջին պաշտոնական հանդիպումն էր այս սեզոնում, և ֆուտբոլիստներրը մինչև վերջ ֆիզիկապես պատրաստված չէին: «Ռուսների հետ պատասխան խաղում կփորձենք շատ գրոհել: Այս խաղում մեզ մոտ չհաջողվեց շատ ճնշում գործադրել, որքան ցանկանում էինք, բայց հուսով եմ` Սանկտ Պետեբուրգում ամեն ինչ այլ կերպ կլինի»,- ասել է Հովսեփյանը:
Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Ռոբերտ Արզումանյանի կարծիքով ոչ ոքին տրամաբանական է, քանի որ ռուսները գոլ խփելու մեծ շանսեր ունեին: «Կարելի է առանձնացնել առաջին խաղակեսի առաջին 15-20 րոպեն և երկրորդ խաղակեսի սկիզբը: Մնացած ժամանակ մեր խաղի հեը ինչ-որ բան այնպես չէր: Բայց հետագայում կփորձենք ուղղել մեր սխալները»,- խոստացել է Արզումանյանը:
Ռուսների հետ պատասխան խաղում հայկական թիմը կփորձի շատ գրոհել, հայտարարել է Հայաստանի հավաքականի ավագը

После безголовой ничьи в отборочном этапе чемпионата Европы со сборной России капитан сборной Армении Саркис Овсепян в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net отметил, что игра получилась неплохой, поскольку это первая официальная игра в этом сезоне и футболисты физически не были до конца подготовлены. “В ответной игре с россиянами постараемся много атаковать. В этой игре у нас не получилось настолько прессинговать, как бы хотелось, но в Санкт-Петербурге, надеюсь, все будет иначе”,- заверил Овсепян.
По мнению центрального защитника армянской сборной Роберта Арзуманяна, ничейный счет логичен, поскольку россияне имели больше шансов забивать голы. “Можно отличить первые 15-20 минут первого тайма и начало второго тайма. В остальное время с нашей игрой что-то было не так. Но в дальнейшем постараемся исправить свои ошибки”, -пообещал Арзуманян.