Եվրոպայի առաջնության ընտրական փուլի Ռուսաստան-Հայաստան հանդիպման գոլազուրկ ոչ ոքիից հետո Հայաստանի հավաքականի ավագ Սարգիս Հովսեփյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում նշել է, որ խաղը լավն էր, քանի որ դա առաջին պաշտոնական հանդիպումն էր այս սեզոնում, և ֆուտբոլիստներրը մինչև վերջ ֆիզիկապես պատրաստված չէին: «Ռուսների հետ պատասխան խաղում կփորձենք շատ գրոհել: Այս խաղում մեզ մոտ չհաջողվեց շատ ճնշում գործադրել, որքան ցանկանում էինք, բայց հուսով եմ` Սանկտ Պետեբուրգում ամեն ինչ այլ կերպ կլինի»,- ասել է Հովսեփյանը:
Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Ռոբերտ Արզումանյանի կարծիքով ոչ ոքին տրամաբանական է, քանի որ ռուսները գոլ խփելու մեծ շանսեր ունեին: «Կարելի է առանձնացնել առաջին խաղակեսի առաջին 15-20 րոպեն և երկրորդ խաղակեսի սկիզբը: Մնացած ժամանակ մեր խաղի հեը ինչ-որ բան այնպես չէր: Բայց հետագայում կփորձենք ուղղել մեր սխալները»,- խոստացել է Արզումանյանը:
Ռուսների հետ պատասխան խաղում հայկական թիմը կփորձի շատ գրոհել, հայտարարել է Հայաստանի հավաքականի ավագը

After the goalless draw in Euro-2012 Armenia-Russia qualifier, captain of the Armenian team Sargis Hovsepyan said that the match was not a bad one. It was the first match in the season and the football players were not in the best physical shape, Hovsepyan told a PanARMENIAN.Net reporter.
"We will try to organize many attacks in the return match. We did not manage to play a pressing football as much, as we would like, hopefully the situation will be different in Saint Petersburg," said Hovsepyan.
For his part, Robert Arzumanyan said Russians had more chances to score a goal. "We can distinguish the first 15-20 minutes of the first half and the start of the second half, while something was wrong with our team for the rest time. But we will try to correct our mistakes," concluded Arzumanyan.