Ֆուտբոլի Ռուսաստանի հավաքականը հաղթանակ է տանելու Հայաստանի հավաքականի նկատմամբ սեփական հարկի տակ, ասել է ռուսական հավաքականի կիսապաշտպան Ռոման Շիրոկովը:
«Մենք պետք է հաղթեինք Հայաստանին նույնիսկ Երևանում: Դա գործող թիմ է, բայց մենք պետք է հաղթեինք նրան: Հիմա ոչ մի արդարացում չի կարող լինել: Բայց տանը մենք 100 տոկոսով կհաղթենք Հայաստանին»,- Շիրոկովի խոսքերը հաղորդում է rian.ru-ն:
Գնահատելով հայկական հավաքականի ուժը` նա հայտարարել է, որ B խմբում «ավելի ուժեղ թիմեր կան»:
«Սլովակները և իռլանդացիներն ավելի ուժեղ են, քան Հայաստանի հավաքականը: Դեռ չգիտեմ, թե հայերն ինչպես հանդես կգան արտագնա խաղում»,- ասել է Շիրոկովը:

Сборная России по футболу обязательно добьется победы над сборной Армении в домашнем матче, сказал полузащитник российской сборной Роман Широков.
"Мы должны были обыграть Армению даже в Ереване. В принципе, это играющая команда, но мы должны были победить ее. Никаких оправданий сейчас быть не может. Но дома мы обыграем Армению – 100 процентов", – слова полузащитника сборной России Романа Широкова передает РИА Новости.
Оценивая силу армянской сборной, он заявил, что в группе B "есть команды и посильнее". "Словаки и ирландцы, наверное, посильнее немного, чем сборная Армении. Не знаю пока, как армяне играют на выезде", – резюмировал Широков.