Մարտի 28-ին «Թատրոն X» փառատոնի շրջանակներում ելույթ է ունեցել «Միհր» թատրոնը «Երազներ երազներում» ներկայացմամբ (գեղարվեստական ղեկավար` Ցոլակ Մլքե-Գալստյան): Ներկայացումը հանդիսատեսին ցույց է տալիս իրականության և երազի միջև կապը: Այն քաղաքում, որտեղ ապրում են հերոսները, չկան զգացմունքներ: Երազներում մարդիկ ապրում են զգացմունքներ և թաքնված ցանկություններ: «Երազների թեման ինքնին բավական բարդ, բայց հետաքրքիր թեմա է: Ւնձ համար այդ ներկայացումը բեմադրելիս հիմնական խնդիրն էր հանդիսատեսի հետ մտնել երկխոսության մեջ, ցույց տալ, թե ինչպես ենք ապրում իրական կյանքում և երազներում: Քաղաքը խանգարում է երազին: Երազում ամեն ինչ գեղեցիկ է և ներդաշնակ, իսկ կյանքը դաժան է»,- ասել է Մլքե-Գալստյանը:
Փառատոնի ձևաչափի համաձայն ներկայացումից հետո տեղի է ունեցել քննարկում, որի ժամանակ մասնակիցները ներկայացրել են իրենց կարծիքները և տպավորությունները:
«Միհր» թատրոնը հիմնվել է 2003-ին Ցոլակ Մլքե-Գալստյանի և նրա քույր Շողակաթ Մլքե-Գալստյանի կողմից: Նրանք աշխատում են Contemporary Dance և պլաստիկ թատրոնի ոճում: Այս տարիներին թատրոնը Եվրոպայում, Ասիայում, ԱՊՀ-ում և ԱՄՆ-ում արժանացել է բազմաթիվ մրցանակների և պատվոգրերի, սակայն ոչ մի անգամ չի դարձել գլխավոր թատերական մրցանակակիր Հայաստանում:

On March 28, Mihr Theater presented its Dreams in Dreams performance (Art Director Tsolak Mlke-Galstyan) as part of Theater-X Festival, showing the difference between waking life and the dream world.
“The topic of dreams is a rather complicate, but interesting one. While staging the performance I had one main task – to establish a dialogue with the audience to show how we act in real life and dreams,” said Mlke-Galstyan.
Discussions followed the performance under the festival format to provide people with the opportunity to share their impression of the performance.
Mihr Theater was established in 2003 by Tsolak Mlke-Galstyan and his sister Shoghakat Mlke-Galstyan.
They work in contemporary dance and plastic theater style.
The theater has been awarded numerous prizes of various theater festivals in Europe, Asia, CIS and the U.S., but has not received a grand prix in motherland – Armenia.