«Ես միշտ մարտական պատրաստվածության մեջ եմ և չեմ պատրաստվում լսել այն խոսակցությունները, թե Աբրահամն արդեն այն չէ, ինչ նախկինում: Ես գիտեմ, որ Արթուրն ու նրա թիմը շատ լավ են պատրաստվում: Սակայն, ես պատրաստ եմ պաշտպանել իմ տիտղոսը»,-ասել է Անդրե Ուորդը Super Six մրցաշարի շրջանակներում Աբրահամի հետ կիսաեզրափակիչ մենամարտի մասին, որը տեղի կունենա մայիսի 14-ին Կարսոնում (ԱՄՆ):
Ամերիկացի բռնցքամարտիկը գտնում է, որ նա երկու մեծ մենամարտ ունի, միջին քաշային կարգում աշխարհի լավագույն բռնցքամարտիկը դառնալուց առաջ: «Ես մտադիր եմ հաղթել այդ մենամարտերում: Դա հեշտ է: Իմ գլխավոր խնդիրը կլինի ստիպել Աբրահամին ունենալ այն նույն զգացողությունները, որ նա ունեցավ Կարլ Ֆրոչից պարտություն կրելուց հետո»,-Ուորդի խոսքերն է մեջբերում box-club.ru-ն:
Նա նշել է, որ մայիսի 14-ին Աբրահամի հետ մենամարտում 12 ռաունդ կլինի, և ինքն անհամբեր սպասում է այդ մենամարտին:

“Я всегда пребываю в полной боевой готовности и не собираюсь покупаться на разговоры о том, что Абрахам уже не тот, что раньше. Я знаю, что Артур и его команда готовятся по полной программе. Но я готов защищать свой титул”,- сказал Андре Уорд на пресс-конференции о полуфинальном поединке турнира «Super Six» против Артура Абрахама, который состоится 14 мая в Карсоне (США).
Американский боксер считает, что ему предстоит провести два больших боя, прежде чем он станет лучшим боксером в мире в суперсреднем весе. “Планирую одержать победу в каждом из них. Это просто. Моей главной задачей будет как можно скорее заставить Абрахама ощутить то же самое, что он чувствовал сразу после поражения от Карла Фроча”,- слова Уорда передает box-club.ru.
Он отметил, что 14 мая у них с Абрахом будет 12 раундов, чтобы лучше узнать друг друга, и он с нетерпением ждет этого поединка.