«ԱրմենՏել» ընկերության հասարակայնության հետ կապերի բաժնի ղեկավար Անուշ Բեղլոյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին տեղեկացրեց, որ մեկ շաբաթ առաջ գործարկված Facebook սոցիալական ցանցում SMS-ծանուցում նոր ծառայությունը արդեն ակտիվացրել է 984 բաժանորդ:
«SMS-ծանուցման գործարկման առաջին օրը ծառայությունն ակտիվացրել է 127 բաժանորդ, շաբաթվա ընթացքում օրեցօր ավելի շատ բաժանորդներ են տեղեկանում և ակտիվացնում այն»,- ասաց Անուշ Բեղլոյանը։
Ըստ Անուշ Բեղլոյանի, ծառայությունն ակտիվացրած բաժանորդները նույն ակտիվությամբ օգտագործում են նաև SMS -ի միջոցով Facebook մեկնաբանություններին պատասխանելու հնարավորությունը: «984 բաժանորդներից բոլորն էլ գոնե մեկ անգամ փորձել են SMS -ի միջոցով Facebook-ում թարմացնել կարգավիճակը կամ պատասխանել մեկնաբանությանը», ասել է նա։

Head of public relations department at Armentel CJSC, Anush Beghloyan, said that 984 subscribers joined the company’s newly launched Facebook SMS notice service over the past week.
As she told a PanARMENIAN.Net reporter, “127 subscribers activated the service on the first day of launch, the number growing steadily during the following days.”
According to Beghloyan, the subscribers who activated the service also use a ‘reply to comments’ feature via SMS. “All of 984 subscribers have tried to reply comments or set a status at least one time,” she said.