«ԱրմենՏել» ընկերությունը հայտարարում է Beeline բջջային ցանցի բաժանորդների «Ինտերնետ բոլորի համար» ծառայության ավտոմատ ակտիվացման մասին:«Ինտերնետ բոլորի համար» ծառայությունն ապահովում է հեռախոսի միջոցով մուտք ինտերնետ առանց լրացուցիչ կարգավորումների։ Բավարար է միայն հեռախոսում GPRS-ինտերնետի հետ աշխատելու ցանկացած հաշվարման գրառման/հասանելիության կետի (Access Point) առկայությունը:
«Ինտերնետ բոլորի համար» ծառայությունից օգտվելիս տվյալների փոխանցման/ստացման արժեքը նվազեցվել է և համապատասխանեցվել բաժանորդի սակագնային պլանով նախատեսված GPRS-ինտերնետի արժեքին: Օրինակ, «Մերոնք» կամ «Շրջապատ» սակագնային փաթեթներում «Ինտերնետ բոլորի համար» ծառայության միջոցով փոխանցած/ստացած տվյալների 1 ՄԲ արժեքը կկազմի 29 դրամ, իսկ «Ընկերներ» ՍՓ` 25 դրամ:
«Մեր հաճախորդները կարող են չմտածել Ինտերնետի կարգավորումների կամ սակագների տարբերությունների մասին», – նշեց «ԱրմենՏել» -ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Նոր բաժանորդների համար ծառայությունը կգործի միանգամից, իսկ գործող բաժանորդների համար «Ինտերնետ բոլորի համար» ծառայությունն ավտոմատ կմիացվի ապրիլ ամսվա ընթացքում:
Բաժանորդը կարող է ինքնուրույն ակտիվացնել ծառայությունը, հավաքելով *110*441# հրահանգը, ծառայությունն ապաակտիվացնելու համար պետք է հավաքել *110*440#: Մանրամասները կարելի է ստանալ www.beeline.am կայքում:

1 Апрель 2011 - 12:54 AMT
«АрменТел» объявляет об автоматическом подключении услуги «Интернет для всех» абонентам мобильной связи Beeline. Услуга «Интернет для всех» обеспечивает доступ в интернет через мобильный телефон без дополнительных настроек. Достаточно наличия в телефоне любой учетной записи/точки доступа (Access Point) для работы с GPRS-интернетом.
Стоимость переданных/полученных данных при пользовании услугой «Интернет для всех» снижена и приведена в соответствие со стоимостью GPRS-интернета в тарифном плане абонента. Например, на ТП «Меронк» или «Шрджапат» стоимость 1 МБ переданных/полученных данных при пользовании услугой «Интернет для всех» составит 29 драмов, а на ТП «Друзья» – 25 драмов.
«Теперь наши клиенты могут не задумываться о настройках Интернета или о разнице в тарификации услуг и пользоваться мобильным Интернетом по еще более доступной цене», – отметил генеральный директор «АрменТел» Игорь Климко.
Все новые абоненты смогут пользоваться мобильным интернетом без каких-либо дополнительных настроек, а действующим абонентам услуга будет автоматически подключаться поэтапно в течение апреля.
Подключить услугу «Интернет для всех» абонент может самостоятельно, набрав команду *110*441#, для отключения услуги нужно набрать команду: *110*440#.