Եվրատեսիլ 2011-ի շրջագայության շրջանակներում «Զդոբ շի զդուբ» հայտնի մոլդովական խումբը գտնվում է Հայաստանում: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հաղորդեցին երևանյան Speakeasy ակումբից, չնայած, որ կոնկրետ ծրագիր չկա, չի բացառվում, որ ակումբ կատարած այցի շրջանակներում խումբը կներկայացնի իր «Վիդելի նոչ» հիթը և «So Lucky» ստեղծագործությունը, որով և ելույթ է ունենալու երգի մրցույթում: «Խմբի մասնակիցներն իրենք են ցանկություն հայտնել իրենց պրոմո-տուրի շրջանակներում այցելել երևանյան ակումբ»,- ասել է գործակալության թղթակցի զրուցակիցը: Միջոցառումը կսկսվի 20:30-ին: Ակումբի մուտքն ազատ է:
Հայաստանը «Եվրատեսիլ 2011» միջազգային երգի մրցույթում կներկայացնի երգչուհի Էմմին, որը հանդես կգա «Boom-Boom» երգով (երաժշտություն` Apricota խումբ, խոսքեր` Սոսի Խանիկյան, գործիքավորում` Արա Թորոսյան): Այդ երգն ընտրվեց մարտի 5-ին Հայաստանի Հանրային հեռուստատեսության եթերում SMS քվեարկության և 50/50 հարաբերակցությամբ պրոֆեսիոնալ ժյուրիի որոշումով: Էմմին ելույթ կունենա մայիսի 10-ին:

Zdob si Zdub famous Moldovian band has arrived in Armenia in the framework of Eurovision 2011 song contest.
In a conversation with PanARMENIAN.Net, Speaksy Yerevan's club representative didn't rule out that the band will perform its Videli Noch hit song, as well as the song So Lucky to be presented at the contest. “It was the band members wish to visit Yerevan's club in the framework of their promo-tour,” the clb's representative said. The event is due today, April 3 at 9:30 p.m. The entrance is free.
Armenian singer Emmy will present Armenia at the Eurovision 2011 with her song Boom-Boom. The song was selected on March 5 on Public Television of Armenia through SMS voting and professional jury decision. Emmy will participate in the first semi-final of the Eurovision 2011 on May 10, according to the Semi-Final Allocation Draw for the song contest.