Եվրատեսիլ 2011-ի շրջագայության շրջանակներում «Զդոբ շի զդուբ» հայտնի մոլդովական խումբը գտնվում է Հայաստանում: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հաղորդեցին երևանյան Speakeasy ակումբից, չնայած, որ կոնկրետ ծրագիր չկա, չի բացառվում, որ ակումբ կատարած այցի շրջանակներում խումբը կներկայացնի իր «Վիդելի նոչ» հիթը և «So Lucky» ստեղծագործությունը, որով և ելույթ է ունենալու երգի մրցույթում: «Խմբի մասնակիցներն իրենք են ցանկություն հայտնել իրենց պրոմո-տուրի շրջանակներում այցելել երևանյան ակումբ»,- ասել է գործակալության թղթակցի զրուցակիցը: Միջոցառումը կսկսվի 20:30-ին: Ակումբի մուտքն ազատ է:
Հայաստանը «Եվրատեսիլ 2011» միջազգային երգի մրցույթում կներկայացնի երգչուհի Էմմին, որը հանդես կգա «Boom-Boom» երգով (երաժշտություն` Apricota խումբ, խոսքեր` Սոսի Խանիկյան, գործիքավորում` Արա Թորոսյան): Այդ երգն ընտրվեց մարտի 5-ին Հայաստանի Հանրային հեռուստատեսության եթերում SMS քվեարկության և 50/50 հարաբերակցությամբ պրոֆեսիոնալ ժյուրիի որոշումով: Էմմին ելույթ կունենա մայիսի 10-ին:

В рамках промо-тура Евровидения 2011 известная молдавская группа "Здоб ши здуб" (Zdob si Zdub) находится в Армении. Как сообщили корреспонденту PanARMENIAN.Net из ереванского клуба Speakeasy, несмотря на то, что нет конкретной программы, не исключено, что в рамках своего визита в клуб группа представит свой хит "Видели ночь" и композицию "So lucky", с которым и выступит на конкурсе. «Участники группы сами выразили желание посетить ереванский клуб в рамках своего промо-тура», – сказал собеседник. Мероприятие начнется в 20:30. Вход в клуб свободный.
Армению на конкурсе Евровидение в этом году представит певица Эмми, которая выступит с песней под названием “Boom-Boom” (музыка – группа Apricota, слова – Соси Ханикян, аранжировка – Ара Торосян). Эта песня была отобрана 5 марта в эфире Общественного телевидения Армении путем SMS-голосования и решения профессионального жюри в соотношении 50/50. Эмми выступит 10 мая.