Նորարարական «Անձնական» սակագնային պլանը թույլ է տալիս կորպորատիվ բաժանորդներին և փոքր ձեռնարկություններին լիովին վերահսկել հաղորդակցման ծախսերը։
«ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ը ներկայացնում է նոր՝ «Անձնական» հետվճարային սակագնային պլանը:
Նման սակագնային պլան առաջին անգամ է ներկայացվում հայաստանյան շուկայում: Այն ինչպես անհատներին, այնպես էլ փոքր ձեռնարկություններին թույլ է տալիս լիովին վերահսկել հաղորդակցման ծախսերը:
Այս ծախսարդյունավետ սակագնային պլանը բաժանորդներին տրամադրում է րոպեներ` ներցանցային, դեպի քաղաքային ցանց և այլ օպերատորների ցանցեր զանգեր կատարելու համար, հեռախոսի միջոցով ինտերնետ հասանելիության ծառայությունից օգտվելու համար անհրաժեշտ ինտերնետ թրաֆիկի բավականին մեծ ծավալ, ինչպես նաև մեծ թվով SMS հաղորդագրություններ ուղարկելու հնարավորություն, հայտնում է ընկերության մամլո ծառայությունը:
Այսպիսով` 10.000 դրամ ամսավճարի դիմաց բաժանորդը ստանում է ամսական 5000 րոպե ներցանցային խոսելաժամանակ, 200 րոպե խոսելաժամանակ դեպի ՀՀ այլ ցանցեր, 200 SMS, 200 ՄԲ ինտերնետ։
Սակագնային պլանի մասին մանրամասն տեղեկություններ կարելի է ստանալ «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի կայքում և սպասարկման կենտրոններում։

VivaCell-MTS announced introduction of a new “Personal” postpaid tariff plan, a novelty in the Armenian market, which allows both individuals and corporate subscribers fully control their expenditures on mobile communication.
The benefit of this cost-effective tariff plan is that subscribers are provided with a combination of embedded minutes for all calls to domestic numbers, including landline, a considerable amount of data traffic for accessing internet over the mobile phone and opportunity to send a number of SMS messages, the company said in a press release.
Thus, for AMD 10,000 monthly fee the subscriber gets 5000 on-net minutes, 200 off-net minutes for the calls to other networks and landlines, 200 on-net/off-net SMS, 200 MB of Internet traffic per month.