Այսօր Orange-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան ԵՊՀ ՏՏ կենտրոնում հանդիպեց ուսանողների հետ` Orange Նորարարության մրցանակի վերաբերյալ վերջիններիս հետաքրքրող հարցերին պատասխանելու նպատակով:
«Հայաստանում ես հանդիպել եմ բազմաթիվ տաղանդավոր երիտասարդների, որոնք խրախուսուման ու աջակցման դեպքում կարող են փայլուն նախագծերի հեղինակը դառնալ: Orange -ը մեծ միջազգային խմբի մասն է կազմում և մենք ուզում ենք տալ այդ երիտասարդներին հնարավորություն` փորձել իրենց և կատարելագործվել մեր խմբի բազմաթիվ գիտահետազոտական լաբորատորիաներից մեկում»,- ասաց Orange-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան։
Նորարարության մրցույթը մեկնարկել է մեկ ամիս առաջ Երևանի պետական համալսարանի և Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանի երևանյան և վերջիններիս մարզային մասնաճյուղերի ուսանողների համար: Մրցույթի արդյունքում լավագույն նորարարական գաղափարի հեղինակը ճանաչված ուսանողը կմեկնի Ֆրանսիա` 6-ամսյա վճարվող պրակտիկայի Orange-ի գիտահետազոտական լաբորատորիաներոից մեկում և կաշխատի նորարարական նախագծերի վրա:
Մրցույթի կարելի է մասնակցել` մինչև ապրիլի 20-ը գրանցվելով Orange-ի պաշտոնական վեբկայքում հատուկ ստեղծված կայքէջում և էլեկտրոնային ձևաչափով ուղարկելով նախագիծը և կենսագրությունը:

The purpose of the meeting was to meet the best students and answer the questions concerning the Orange Innovation Prize.
Today, Orange Armenia CEO Bruno Duthoit met with the students of Yerevan State University in the IT Center of the University. The purpose of the meeting was to meet the best students and answer the questions concerning the Orange Innovation Prize.
“I have met a lot of talented young people in Armenia who can be the authors of brilliant ideas if they are encouraged and supported. Orange Armenia is a part of a big international Group and we want to give these young people the chance to try themselves and improve their knowledge in one of the numerous R&D centers of the Group,” said Bruno Duthoit.
One month ago, Orange launched the Innovation prize for the students of Yerevan State University or State Engineering University of Armenia, including the regional branches of both Universities. The author of the best innovative idea, selected during the contest, will travel to France for a 6-month paid internship in one of Orange research and development laboratories and work on innovative projects.
Students can participate in the contest by registering on the special page created on the official website of Orange Armenia before April 20 and by sending their project and CV.